Miloš Srch

MILOŠ SRCH

 

Pracovní pozice: Technik - demonstrátor

Společnost: Rigips

Převážnou většinu času školím sádrokartonáře

V roce 1994 jsem začal pracovat jako sádrokartonář, napřed jako zaměstnanec stavební firmy, posléze jako OSVČ. Mé znalosti systému Rigips mi pomáhal rozšiřovat Luboš Dušek, technik - demonstrátor společnosti Rigips, který mě několikrát přímo na stavbě seznamoval s novinkami a který mě při posledním setkání před cca 2 lety potěšil nabídkou jít pracovat do Rigipsu na stejnou pozici jako on.
Neváhal jsem a nabídku přijal, protože Rigips vnímám jako velkou, stabilní a prosperující firmu s tradicí, která vyrábí široký a kvalitní sortiment stavebního materiálu.
A tak už téměř dva roky dělám v Rigipsu technika - demonstrátora. Převážnou většinu času školím sádrokartonáře a názorně jim předvádím nové techniky i výrobky, a to jak na stavbách, tak i na akcích u prodejců stavebního materiálu. 

 

Miloš Srch
"Po vlastní dvaadvacetileté praxi tak předávám dál své zkušenosti, což mě na mém zaměstnání baví asi ze všeho nejvíce."

Díky této činnosti jsem se naučil i něco, na co jsem jako sádrokartonář nebyl zvyklý - mluvit tak, aby ostatní bavilo mě poslouchat, a zároveň trpělivě naslouchat lidem a jednat s nimi tak, aby nelitovali, že mi věnovali svůj drahocenný čas.

 

 

Jsem součástí týmu produktového managementu, a tak když zrovna neškolím sádrokartonáře, podílím se na testování a zkoušení nových výrobků i technických řešení.
Aktivně také spolupracuji na tvorbě videonávodů. Dříve by mě ani ve snu nenapadlo, že jednou budu stát i před kamerou, že se v roli sádrokartonáře pustím i do takových věcí, jako třeba zdolání lezecké stěny. A to vše v pracovní době a pod taktovkou mé vedoucí a režisérky v jedné osobě.
Mám okolo sebe úžasné lidi, na které se můžu kdykoli spolehnout, lidi, kteří mi v případě dotazu vše vysvětlí, poradí a ukážou možnou variantu. Můj nejbližší kolega, Luboš Dušek, je skvělý parťák do nepohody, se kterým jsme vytvořili kvalitní dvojici, na kterou se může nejen jejich vedoucí vždy a ve všem spolehnout. Jsem rád, že jsem našel zaměstnání, do kterého chodím s nefalšovanou radostí, a že mi Rigips umožňuje naplňovat smysl života.