Udržitelnost

making-the-world-a-better-home

 

Kupředu nás žene jasné poslání: Vytvářet ze světa lepší místo pro život. Proto vyrábíme materiály, které přispívají k pohodlí a zdravému bydlení i k nižší energetické náročnosti budov.

Nikdy neusínáme na vavřínech a neustále přicházíme s inovacemi. Hledáme řešení, jak dosáhnout co největšího souladu člověka s přírodou a zajistit udržitelnou budoucnost naší planety.​

Image
Multicomfort

Myslíme na planetu

Nezavíráme oči před klimatickou změnou. Máme konkrétní plán, jak planetě odlehčit.

Image
Multicomfort

Myslíme na vás

Vyvíjíme řešení pro udržitelné, pohodlné a zdravé bydlení bez kompromisů.

Image
Observatoř udržitelné výstavby

Observatoř udržitelné výstavby

Stavebnictví musí rychle a komplexně přejít na udržitelnou výstavbu.

Image
Naplňujeme naše závazky v oblasti udržitelnosti

Naplňujeme naše závazky

Podívejte se, jak se nám v roce 2022 dařilo plnit naše závazky.

 

V České republice máme 13 výrobních závodů, takže snižování emisí je pro nás velká výzva. Abychom ji splnili, stanovili jsme si soubor závazků pro snížení dopadu naší činnosti na životní prostředí. Ten hlavní cíl? Být do roku 2050 uhlíkově neutrální.

PODÍVEJTE SE, JAK TOHO DOSÁHNEME ➜
2050

 

 

#MakingTheWorldABetterHome

Setkejte se s lidmi, kteří každý den, od Northborough ve Spojených státech
až po Chennai v Indii, realizují naši vizi být světovým lídrem v udržitelném stavebnictví.

myslime-na

UDRŽITELNÉ BYDLENÍ

Dlouhodobě prosazujeme výstavbu udržitelných budov. Abychom ale nezůstali jenom u myšlenky, sami vyvíjíme materiály a ucelené systémy ohleduplné k člověku i životnímu prostředí.

Používáme lokální i recyklované suroviny, pracujeme s vodou ředitelnými hmotami a vybíráme si dodavatele, kteří stejně jako my využívají systém environmentálního managementu.

Konkrétní přínosy našich materiálů pro udržitelnost:

náklady-ikona

Energetická úspora

Vyrábíme produkty, které jsou hlavním řešením úspory energií. Od izolačních materiálů přes zateplovací systémy až po izolační skla pro okna nebo fasády. Šetříme planetu i vaši peněženku.

voda-ikona

Úspora vody

Naše materiály pro lehké konstrukce potřebují k instalaci jen minimum vody. Samostatnou kapitolou jsou hydrofilní izolace pro zelené střechy nebo litinová potrubí s nulovými ztrátami při distribuci vody.

výstavba

Efektivní práce s materiály

Vyvíjíme řešení, která urychlují výstavbu: materiály nenáročné na zpracování a instalaci, ucelené systémy pro různé typy konstrukcí i výrobky pro prefabrikaci a modulární stavbu.

certifikáty-EPD

Certifikáty

Většina našich výrobků má certifikát EPD, tedy environmentální prohlášení o produktu. Tento dokument dokládá dopad výrobku na životní prostředí, od vytěžení surovin až po demolici.

recyklace-výrobků

Recyklovatelnost výrobků

Ve výrobě využíváme odřezky a zbytky vlastních výrobků, stejně jako vytříděný odpad ze staveb nebo dekonstrukcí. Takto se dá použít například sádrokarton nebo polystyren.

zdraví a pohoda

Zdraví a pohoda

Naše materiály zajišťují uživatelům budov tepelnou i akustickou pohodu, zdravé vnitřní prostředí a dostatek světla. Prokazatelně tak přispívají k příjemnějšímu životu.

Description
Česká rada pro šetrné budovy (CZGBC) je důležitým aktérem v oblasti šetrného stavebnictví. Skupina Saint-Gobain je jedním ze zakládajících členů a od jejího vzniku ji podporovala jako exkluzivní člen a výrazně se podílela na práci většiny pracovních skupin.
Description
Saint-Gobain je partnerem a zakládajícím členem neziskové asociace právnických a fyzických osob, které vzniklo za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a za účelem zajištění odpovídající kvality pasivních domů
Description
Společnosti Skanska a Saint-Gobain uzavřely memorandum o spolupráci, která vymezuje společný postup při řešení výzev udržitelné a ekologické výstavby.
Description
Saint-Gobain se připojil se k iniciativě českých podnikatelů, vědců a aktivních občanů, kteří se chtějí podílet na udržitelném restartu české ekonomiky.
Description
Saint-Gobain spolupracuje se společností CIRAA, která mu pomáhá analyzovat možnosti v oblasti recyklace.
Description
Saint-Gobain je dlouholetým partnerem, podporuje fakultu stavební nejen finančně, ale také odborně.
Description
Saint-Gobain je dlouholetým přímým finančním podporovatelem této akce. Do úklidových akcí se zapojují stovky zaměstnanců ze všech divizí i výrobních závodů.
Description
Saint-Gobain podepsal deklaraci zveřejněnou Českou radou pro šetrné budovy, která vyzývá k zavedení udržitelných postupů v prostředí českého stavebnictví.
Description
Saint-Gobain podporuje studenty ČVUT v jejich projektu Solar Decathlon, což je prestižní mezinárodní soutěž v návrhu, výstavbě a provozu domu, jehož jediným zdrojem energie je sluneční záření.
Description
Saint-Gobain se přihlásil k projektu, jehož cílem je stimulovat poptávku po kvalifikované pracovní síle v oblasti zelené energie spolu s budováním kapacit pro zvýšení počtu kvalifikovaných pracovních sil v celém procesu výstavby.