Karina Benešová

Karina Benešová - ISOVER

 

Pracovní pozice: Vedoucí výrobního plánování

Společnost: Isover

Nastoupila jsem do společnosti Saint-Gobain, divize ISOVER v lednu roku 2007 na pozici specialistky plánování výroby.

V té době jsem dálkově dodělávala magisterský titul na Vysoké škole ekonomické. Bylo to náročné, ale alespoň jsem měla téma pro diplomku jasné. Využila jsem své zkušenosti odsud.

V roce 2011 jsem odešla na mateřskou, doma jsem byla necelé 2 roky. Po návratu jsem se stala vedoucí výrobního plánování.

Pak jsem byla na mateřské ještě jednou. Ale ani v jednom případě jsem neztratila kontakt s firmou. Vedení mi vyšlo vstříc a pracovala jsem i během rodičovské na dohodu. Náplň byla samozřejmě uzpůsobena tomu, aby šla činnost vykonávat z domova. Jednalo se zejména o reporting.

 

Karina Benešová
 
"Myslím si o sobě, že jsem přísný vedoucí."

Mým hlavním úkolem jako vedoucí výrobního plánování je optimalizované zkoordinování požadavků obchodu na jedné straně (vstup v podobě ročního prodejního plánu a měsíčních prodejních plánů) a výroby a technologie na straně druhé (minimální výrobní množství, dodržování technologických požadavků na plánování, odstávky apod.) za co nejnižších nákladů a při dané kapacitě skladů. Řeším případné odchylky jak na straně obchodu, tak výroby.

Myslím si o sobě, že jsem přísný vedoucí, ale na druhou stranu se snažím být vedoucím podporujícím a snažím se svým kolegům vytvářet dobré podmínky pro vykonávání jejich práce. Ať už atmosférou v kanceláři, tak vyjednáváním podmínek s ostatními odděleními.

V mém týmu jsou tři specialisti plánování, které koordinuji. Připravuji jim dlouhodobé a střednědobé plány, na základě kterých probíhá operativní plánování výroby.

 

 

Mimo práci jsem hlavně matkou.

Mám dvě malé dcery, kterým se věnuji. Dokáži si udělat čas i na koníčky.

Kromě jiného např. závodně hraji šachy. Hrajeme v družstvu okresní přebor a dalo by se říct, že jsme takový rodinný tým – členové týmu jsme já, můj táta, manžel, bratr a kamarád. Baví mě na tom i ta psychologická stránka věci - hrát proti mužům a sledovat jejich emoce, při výhrách i prohrách.