Jsme TOP Zaměstnavatelem

 

Top-employer

 

Certifikace TOP EMPLOYER

Klíčové pro celou certifikaci Top Employer je absolvování přísného posuzování a zkoumaní, jehož cílem je zjistit, zda společnost splňuje stanovené mezinárodní standardy potřebné k získání této certifikace. Jedná se o nezávislou certifikaci, kdy jsou všechny požadované parametry nezávisle auditovány. Skupina Saint-Gobain tyto ukazatele splnila a potvrdila tak svou skvělou pozici mezi českými zaměstnavateli.

Top Employers Institute hodnotil Saint-Gobain v České republice na úrovni všech personálních procesů a standardů, které zahrnují tato kritéria:
 • strategie pro rozvoj a hledání talentů,
 • plánování pracovní síly,
 • přijímání nových zaměstnanců a proces jejich zapracování,
 • vzdělávání a rozvoj,
 • řízení výkonnosti,
 • rozvoj managementu,
 • možnosti kariérního růstu a rozvoje,
 • zaměstnanecké benefity,
 •  firemní kultura.

Společnost Saint-Gobain byla sedmým rokem v řadě certifikována jako „Top Employer Global“. Mezi 20 kritérii analyzovanými Top Employers Institute dosáhla Saint-Gobain letos významného pokroku u 17 z nich, přičemž 12 kritérií vykazuje nárůst o 2 % nebo více.

5 hlavních kritérií, která si polepšila:

 1. Značka zaměstnavatele (+6,11 %)
 2. Angažovanost zaměstnanců (+4,52 %)
 3. Pracovní prostředí (+4,43 %)
 4. Akvizice talentů (+4,37 %)
 5. Mimo palubu (+4,09 %)

Kritéria, která nás staví nad ostatní společnosti, jsou ta, která spojují naše zaměstnance a vytvářejí pocit sounáležitosti v rámci organizace: tedy naše hodnoty, etika a integrita.

 

 

Top-employer-global

TOP Employer GLOBAL získávají společnosti,
které jsou certifikovány minimálně ve 20 zemích a na více kontinentech.

Česká republika je do certifikace zapojena od začátku, tedy již sedmým rokem. V každé zemi je provedena studie, která vychází z analýzy vice než 400 parametrů  pracovních podmínek, které jsou auditovány a následně hodnoceny. 

Společnost Saint-Gobain vyniká zejména dobrým výkonem, pokud jde o etiku a integritu, vedení, politiku CSR a zapojení zaměstnanců.

 

 

robert-kudrna

 

Obhájit titul v tak prestižní a náročné certifikaci nás právem řadí k nejlepším a nejdůvěryhodnějším zaměstnavatelům v České republice. Jsem skutečně hrdý na všech 4500 lidí, kteří takovou skvělou firemní kulturu vytváří. Stejně jako například u hokeje, je to zásluha celého týmu, dlouhodobé práce všech hráčů, trenérů i realizačního týmu. A stejně jako u hokeje je potřeba, aby měl celý tým skvělé zázemí, až do posledního detailu, čehož lze dosáhnout jen plným a dlouhodobým nasazením všech bez výjimky…

Robert Kudrna
personální ředitel Skupiny Saint-Gobain pro Východní Evropu