Michal Metelka

Michal Metelka - Weber

 

Pracovní pozice: Laborant, oddělení Research and Development

Společnost: Weber

Jsem příkladem spokojeného zaměstnance, který když mu firma dá co potřebuje, zůstane léta. A rád!

Nejvíce mi záleží na prohlubování kvalifikace v mém oboru. Vím, že stále je se co učit. Neméně podstatná je pro mě stabilita a jistota a to jsem obojí ve Weberu získal.

Vystudovanou mám SPŠ Chemickou v Pardubicích. Po studiích jsem hned nastoupil tady, tehdy to byl Weber Terranova. Zde jsem začínal v roce 2004. Nejprve jsem byl na pozici laboranta v kontrole kvality. Po 6 letech jsem se přesunul na pozici laboranta na oddělení Research and Development. Jak vyplývá z názvu, mám na starosti výzkum a vývoj našich produktů. Jedná se o fasádní omítky, nátěry i vnitřní nátěry.

Zajišťuji neustálé zlepšování funkčních vlastností našich materiálů a podílím se i na vývoji nových analytických metod.

Nicméně stále největší část mé denní práce je provádění zkoušek, následované zpracováním výzkumných zpráv a technologických podkladů pro výrobu.

 

Michal Metelka
 
"Za dobu co jsem tady, můžu říct, že se vybavení inovovalo neskutečně. "

Saint-Gobain je známý svými investicemi do vývoje, týká se to i našeho R&D centra. Za dobu co jsem tady, můžu říct, že se vybavení inovovalo neskutečně. Nyní máme opravdu chytré přístroje, které naši práci velmi usnadňují a pomáhají nám dosahovat lepších výsledků.

Krom práce, která mě baví, jsem zde rád i kvůli mým kolegům, se kterými si výborně sedíme a máme v laboratoři nadmíru přátelskou náladu.

V týmu je nás pět. Práce máme hodně a musíme se dost soustředit, takže většinou panuje klid, ale v mezičase se taky dost zasmějeme a probereme vše podstatné.