Josef Slanař

Josef Slanař - vedoucí výroby - Rigips

 

Pracovní pozice: Vedoucí výroby

Společnost: Rigips

O Rigipsu jsem se dozvěděl z inzerátu – když Rigips stavěli, bydlel jsem v Horních Počaplech a pracoval na elektrárně. Viděl jsem, že se tu staví nová fabrika a když jsem zahlédl inzerát, přišlo mi to zajímavé, něco nového, noví lidé, všichni budou začínat od začátku. Na začátku byla půlroční možnost školení v Rakousku, pak jsem strávil ještě tři měsíce v Německu.

Začátky byly hodně volné, na všechno bylo dost času. Nastupoval jsem jako operátor výroby, pak jsem pracoval nějakou dobu jako vedoucí směny, pak jako asistent vedoucího údržby a výroby, a pak se ze mě stal vedoucí výroby. Mám na starosti oddělení výroby, kde mám přibližně 28 lidí. Starám se o to, aby se jim tu dobře pracovalo a byli šťastní. Také, aby byli dostatečně vzdělaní, proškolení a znali všechna zařízení.

 

Josef Slanař - Rigips

 

 

 

 

 

Josef Slanař - Rigips

 

 

 

 

Jak vypadá můj pracovní den?

Přijdu do práce, podívám se, co se mělo vyrobit, co se vyrobilo a jak se to povedlo vyrobit, zkontroluji všechny záznamy z předchozích směn, provedu rychlé započtení výroby a pak už řeším problémy uplynulých 24 hodin. Nejdříve ty akutní, např. proč se některé desky nepodařilo vyrobit, proč se vyrobily špatně, co tam bylo za chyby apod. S kolegy se snažíme udělat nápravná opatření, aby příště už desky byly v pořádku a aby se linka nezastavovala.

Proč se mi práce v Rigipsu líbí?

Je tu dobrý kolektiv, líbí se mi, že na výsledky své práce si může člověk sáhnout, vidím tu desku, jak na začátku nasypeme nějaký prášek a na konci odtud odjíždí hotový výrobek, který je hmatatelný. Vím, co vyrábím, vím, k čemu to slouží, výrobek vzniká od začátku až do konce u nás. Není to žádný polotovar, se kterým pak ani člověk neví, co se dál děje. Kolegové se tu nestřídají, Rigips je dobrý zaměstnavatel, kdo se tu zapracuje, tak tu většinou zůstane.

Práce u výrobní linky se může zdát zpočátku těžká, ale pořád je to práce, u které se dá odpočinout, na chvíli sednout a popovídat si s kolegy. Je nás tady málo, celkem kolem 50, všichni se navzájem známe, navzájem víme, co kdo dělá a není to anonymní. Vím, na koho se případně obrátit a s kým co řešit.

Ve volném čase se posledních 9 let věnuji především rodině, mám dva kluky a o víkendu podnikáme rádi výlety na kole. Věnoval jsem se cyklistice a díky klukům se k ní zase vracím. Preferuji spíš zimní dovolenou, rád lyžuji.