David Horecký

David Horecký - Ecophon

 

Pracovní pozice: Výkonný ředitel

Společnost: Ecophon

O volné pozici v Ecophon mi řekl kamarád.

Mé začátky ve firmě se datují od roku 2015. Jsem vystudovaný biochemik, nicméně obor svého studia jsem v pracovní příležitost nikdy neproměnil, už na škole jsem zjistil, že mě to táhne spíše k lidem a obchodu. Po kratších pracovních zkušenostech na pozici obchodního zástupce a manažera prodeje jsem se poohlížel po nových příležitostech v nějaké stabilní firmě. Kamarád, který tou dobou byl již delší dobu zaměstnán u společnosti Ecophon a od kterého jsem z vyprávění věděl, jak dobře tato společnost funguje, mi řekl o volné pracovní pozici. Dlouho jsem se nerozmýšlel a rozhodl jsem se o volnou pozici ucházet. Dodnes jsem mu za toto doporučení velmi vděčný. Být součástí velké nadnárodní stabilní společnosti, která přináší svým zákazníkům viditelný, resp. „slyšitelný“ užitek, je pro mě ohromně naplňující.

 

David Horecký - Ecophon

 

"Začátky nebyly úplně jednoduché."

Začátkem roku 2015 jsem nastoupil na pozici Regionálního obchodního manažera. Byly mi svěřeny regiony severních a východních Čech a také Vysočiny. V mých kompetencích byla starost o svěřené regiony, jejich zákazníky, projekty a budování a posilování vztahů a upevňování pozice naší společnosti. Začátky nebyly úplně jednoduché, netušil jsem, kolik znalostí a šikovnosti v oblasti prodeje bude v tomto odvětví zapotřebí, jelikož je to poměrně specifická oblast stavebnictví, nicméně se mi po nějakém čase začalo dařit. Jak zákazníci, tak i kolegové byli s mou prací velmi spokojeni. Koncem roku 2018 se u nás v divizi udály určitě poziční změny a otevřela se možnost posunout se v mé dosavadní kariéře o něco dále. Byla mi nabídnuta pozice obchodního ředitele, kterou jsem s veškerou pokorou jako velkou výzvu do budoucna přijal. 

Skupina Saint-Gobain jako taková je známá jako velká nadnárodní korporace, která již několikátým rokem v tuzemsku získává cenu nejlepšího zaměstnavatele. Jde o stabilní firmu se silným zázemím a skvělým jménem v oblasti stavebních materiálů. To vše samozřejmě přispívá k mému přesvědčení, že jsem si své působení vybral dobře.

 

 

 

David Horecký - Ecophon

 

Divize Ecophon je však trochu specifičtější a v tomto koncernu trochu jiná, jelikož na mě působí spíše jako rodinná firma. Menší, přátelský kolektiv lidí, kteří sdílí stejné hodnoty a jsou podobně pozitivně naladěni, je jeden z hlavních důvodů, proč se do práce každé ráno těším. Pocit důvěry, kterou ve mě firma vkládá, mi dává určitou volnost v mém myšlení a rozhodování. A samozřejmě denní kontakt a komunikace s lidmi a skvělé a kvalitní produkty, které zákazníkům pomáhají v každodenním životě, to je to co mě v mé práci naplňuje a co je pro mě důležité.

Vzhledem k tomu, že jsem čerstvým otcem, trávím svůj volný čas nejvíce s rodinou, s milovanou manželkou a synem. Nicméně rád cestuji, jak v tuzemsku, tak i v zahraničí, pokud je zrovna čas a příležitost. Mám rád návštěvy českých hradů a zámků, dále pak světových kulturních památek, nicméně stejně nadšeně se také „válím“ u moře někde v teple pod palmami. Co nikdy neodmítnu, je posezení s přáteli u dobrého pití. Rád také sportuji a mým oblíbeným koníčkem jsou automobily.