Jan Helinger

Jan Helinger - Adfors - medailonek - hlavní

 

Pracovní pozice: Předák/seřizovač skaní

Společnost: Adfors

Začínal jsem v tehdejším Vertexu

Po nedokončené vojenské akademii jsem odešel do Prahy, kde jsem ve firmě svého strýce pracoval jako radiotechnik. Po roce mě to však táhlo zpátky domů do Znojma, a tak jsem začal pracovat pro tehdejší Vertex. No a jsem tu už přes 13 let:) Už jako malý jsem rád pomáhal tátovi s nejrůznějšími opravami elektrických zařízení. To mě moc bavilo. Ve Vertexu jsem začínal na pozici seřizovače snování, kde jsem setrval 2 roky. Pak jsem se přesunul na skáru jako seřizovač skaní, kde jsem strávil 10 let seřizováním skacích strojů a přejížděním materiálů podle zakázek.

 

Jan Helinger - Adfors

 

 

Řídím směnové seřizovače i provoz strojů

Nyní jsem na pozici předák/seřizovač skaní. Náplní mé práce je především řízení směnových seřizovačů, jsem také zodpovědný za provoz strojů. Hodně spolupracuji s úsekem plánování – řešíme společně výrobní plán a rozhodujeme, na kterém konkrétním stroji se daná zakázka pojede. Regulujeme množství materiálů využitých na skárně, čímž vlastně hlídáme stav skladu. Spolupracuji také s úsekem kvality při vytváření technologických norem a při jejich uvádění do praxe – samozřejmě hlídám i jejich dodržování. O kvalitě výroby sbírám data a vyhodnocuji je společně s technologem, se kterým se rovněž snažím o inovaci postupů. Společně provádíme zkoušky a jejich hodnocení. Zajišťuji také evidenci, opravy a proškolení o manipulaci všech načítacích terminálů, čteček kódů, velkých i malých tiskáren.

 

 

Lidí v Adforsu si vážím.Jan Helinger - medailonek - Adfors
Adfors mi nabídl příležitost dělat práci, která mě baví, mezi lidmi, které mám rád a vážím si jich.

Čím se ale cítím být nejvíce? Tátou dvou krásných malých holčiček, které vyplňují většinu mého času. Další volné chvíle věnuji stavbě rodinného domu, hraní na rockovou kytaru a čtení čehokoliv, co mi přijde do ruky.