Anna Zavadilová

Anna Zavadilova - medailonek - tkadlena

 

Pracovní pozice: Tkadlena

Společnost: Adfors

 

Vidím výsledky své práce

Do společnosti Saint-Gobain Adfors jsem nastoupila v roce 2010 na pozici tkadlena. Předtím jsem pracovala v obchodě, byla jsem zvyklá na práci s lidmi, což mi zpočátku na téhle pozici chybělo. Od léta 2015 jsem však získala ještě funkci „trenéra - školitele“, tedy pomáhám zaškolovat nové zaměstnance, což je fajn práce, která mě moc baví.

Mé začátky v Adfors byly plné nejistoty, protože jsem se učila úplně nové věci a neměla potřebnou jistotu, dokonce bych řekla, že to bylo někdy i stresující. Nyní však už všechno umím a jistota mi nechybí, navíc vidím výsledky své práce, takže jsem spokojená.


Tkadlena - medailonek - Anna Zavadilová

 

 

Baví mě různorodost

Moje práce tkadleny spočívá zejména v kontrole kvality materiálu dle technologických tabulek, případně musím řešit vzniklé problémy - jako je například osnovní přetrh. Stroje jsou sice automatizované, ale je potřeba ručního zásahu a dohledu. Co se týká školitelské pozice, ta mě velmi naplňuje.

Ráda pracuji s lidmi, každý je jiný a mě baví právě ta různorodost. S každou novou posilou strávím tři měsíce, kdy je postupně učím jak stroje, tak materiály a následně i výrobky. Je toho hodně a trvá přibližně rok, než jsou noví zaměstnanci naprosto samostatní. I po těch třech měsících jsem jim samozřejmě k dispozici a sama se občas snažím se jich doptat, zda je vše v pořádku nebo jestli ještě něco potřebují dovysvětlit či ukázat.

 

 

 

 

 

Anna - tkadlena - Adfors

 

 

 

Firma se o lidi stará

Zaškolení probíhá tak, že jim prvně danou etapu výroby několikrát ukážu a pak je nechám zkusit si ji, případně je opravuji. Musí se totiž naučit i postupy, co dělat v různých případech a hlavně s chladnou hlavou – přetržení vlákna, poškozený okraj apod. Zaučila jsem už přibližně deset lidí a samozřejmě jsem sama prvně prošla školením, jak své zkušenosti předat dále.

V Adfors pracuji ráda, nemůžu si stěžovat. Je to velká firma, která nabízí spoustu výhod, benefitů, o lidi se stará, máme tu jistotu výplaty včas a navíc za to co tu vyrábíme, se rozhodně nestydím. Bydlím v Poličce, dojíždění mi ale nevadí, protože Adfors zajišťuje i zaměstnaneckou dopravu. Dobře nám funguje i spolujízda s kolegy. O změně zaměstnavatele neuvažuji, jsem tu ráda.