Martin Blažek

Martin Blažek

 

Pracovní pozice: EE cluster ERP manager, SAP team

Společnost: Saint-Gobain

Díky strategii skupiny a touze digitalizovat a automatizovat procesy pak není nouze o projekty, jejichž obsahem je vývoj revolučních řešení, ať už se odehrávají v logistice, obchodu, skladu nebo výrobě.

Do Saint-Gobain jsem přišel v říjnu 2019 na pozici SAP specialisty. Dnes už vedu centrální SAP tým, který v současné době podporuje celý Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. v Čechách a na Slovensku, dále spolupracuji s naší centrálou ve Francii při nasazování ERP SAP do ostatních zemí v rámci regionu východní Evropy. Můj tým má na starost jak lokální uživatelskou podporu v systému SAP, tak implementační projekty. Nejpalčivěji nyní řešíme implementaci EDI řešení (Electronic Data Interchange) mezi námi a našimi zákazníky. Na pořadu dne je také integrace s jinými systémy, mezi kterými najdeme například logistické aplikace a CRM. 

 

Martin Blažek

 

 

Martin Blažek

Práce mě baví díky skvělým kolegům v týmu, dále díky spolupráci s kolegy, ať už z našich divizí či ze strany zákazníků. Největší motivací a odměnou je spokojenost uživatelů a zadavatelů projektů. Velkým pozitivem je také to, že žádný den není v prostředí SAP monotónní – každým dnem, incidentem, požadavkem nebo projektem, se člověk učí spoustu nových věcí.

 

Mou rolí je kromě vedení týmu takováto řešení architektonicky navrhovat, což s sebou nese potřebu znalosti systému SAP a byznys procesů, analytických schopností a komunikačních dovedností.