Přidáno 25. Listopad, 2020
V letošním roce je tomu právě 30 let, kdy na Český stavební trh vstoupila společnost Weber, dříve Terranova Industrie. Za tuto dobu tato firma a celý stavební svět s ním zaznamenal raketový vývoj.

Pryč jsou ty doby, kdy v bílých montérkách chodili jen mistři fasádnického řemesla. Fasádník byl ve své době velmi vážený řemeslník a vydělával nadprůměrnou mzdu, téměř ve stejné výši jako stavbyvedoucí. Říkával se FASÁDNÍK – TO JE ŘEMESLNÍK! Weber prošel také dlouhou cestu, rozšířil své portfolio výrobků a už zdaleka není jen dodavatel fasádních materiálů. Objem výroby se zesedminásobil.

Historie společnosti se začíná psát roku 1893, kdy byla v bavorské továrně Terranova vyrobena fasádová malta a zrodila se tak šlechtěná omítka. V roce 1990 společnost Terranova vstupuje na území tehdejšího Československa. Díky své úspěšnosti byla v roce 1994 zakoupena francouzským koncernem Weber, nadnárodní skupinou, která působí celosvětově na trhu stavebních hmot. Od roku 1998 je Weber součástí koncernu Saint- Gobain. Na území ČR Weber disponuje nyní pěti výrobními závody. Organizační struktura: Sídlo společnosti je v Praze 8, Smrčkova 2485/4. Vedení divize Weber sídlí v Praze 10, Radiová 3, zde je i výrobní závod na mokré směsi. Dalšími výrobními závody jsou střediska v Liberci, v Prostějově, ve Šternberku a nedaleko Prahy v Kozojedech.  

To že úspěch společnosti stojí na lidech, tak právě Weber je toho jasným důkazem. Je zde poměrně nízká fluktuace, a dokonce tu jsou i zaměstnanci,  kteří stáli u samého začátku této firmy. 

Weber je v dokonalém souladu s unikátní strategií a kulturou společnosti, každý zaměstnanec v této společnosti má svoji významnou úlohu. Usilují o vynikající výsledky a přispívají k výkonnosti a rozvoji společnosti Weber. Přinášet inovace a nabízet vysokou hodnotu zákazníkům může Weber jedině tehdy, když budou zaměstnanci nadále odhodláni naslouchat potřebám zákazníků a poskytovat vynikající služby. 

Na obchodní značce (brand) Weber pracoval mnoho let. Sjednotily se názvy všech výrobků, rovněž byl stanoven a plněn  příslib značky (to, co muže zákazník od Weber očekávat, jaké jsou její výhody a zkušenosti). Neustále společnost pracuje a bude nadále pracovat na budování důvěry a důvěryhodnosti 

Weber je dnes v České republice jedním z nejvýznamnějších dodavatelů a výrobců vysoce kvalitních fasádních, zateplovacích a hydroizolačních systémů, štukových, tepelně izolačních a sanačních omítek, nátěrů, vyrovnávacích a samonivelačních podlahových hmot, lepidel na obklady a dlažby, hydroizolací a materiálů na sanace betonu. Nabízí komplexní škálu řešení, využívá moderní technologie, založené na nejvyšších technických požadavcích. Weber je znám v oblasti stavebnictví i svou orientací na zákazníka, která se promítá například v oblíbené příručce pro stavebníka – weber.rádce. Tato publikace je k dispozici zdarma v tištěné i on-line formě (www.e-radce.cz). Dále stojí za zmínku možnost vypočítat si orientačně on-line cenu materiálu nejen na zateplení domu www.weber-kalkulator.cz.  

Stále je třeba být viditelnějšívyjadřovat se k širší veřejnosti konkrétním způsobem, kterým Weber oslovuje stavební trh. Je potřeba vytvářet silnější pouto se zákazníky.  Weber chce přinášet pozitivní pocity a přinášet hodnoty, které lidi inspirují. Je báječné pracovat pro firmu, kde její výsledky jsou tak hmatatelné a tak viditelné téměř na každém kroku. Toto podnikání je nepřehlédnutelné a všudypřítomnéWeber staví, ve spolupráci se svými zákazníky, společně příběhy domů a staveb napříč několika desetiletími. 

Ve Weber věříme, že to, na čem nejvíce v moderním stavebnictví záleží, je starat se o lidi a jejich prostředí, ve kterém žijí, bydlí a pracují. Weber – špičkové stavební materiály.