Weber

Fasáda, co dýchá? S materiály Weber bez problémů

Fasáda, co dýchá? S materiály Weber bez problémů

 

Rádi byste zateplili polystyrenem, ale máte obavu ohledně horší prodyšnosti zateplovacího systému?

Pro tento případ máme řešení v podobě příčně perforovaného fasádního polystyrenu v rámci certifikovaného zateplovacího systému ETICS weber therm clima E.

Na výběr jsou dvě varianty:

● Desky EPS-F CLIMA – desky z bílého pěnového polystyrenu – fasádní, rozměrově stabilizované, s třídou reakce na oheň E dle ČSN EN 13 501-1. Faktor difúzního odporu μ = 10–15, součinitel tepelné vodivosti λD = 0,039 W/mK. Vyrábí se v tl. od 60 do 200 mm.

● Desky EPS-F CLIMA Sd Plus – desky z šedého pěnového polystyrenu – fasádní, rozměrově stabilizované, s třídou reakce na oheň E dle ČSN EN 13 501-1. Faktor difúzního odporu μ = 10–15, součinitel tepelné vodivosti λD = 0,031 W/mK. Vyrábí se v tl. od 60 do 200 mm.

Pro dosažení co nejvyšší prodyšnosti je vhodná lepící a stěrková hmota webertherm clima. Tou se desky lepí k podkladu i následně stěrkují se sklovláknitou síťovinou (perlinkou).

Z fasádních tenkovrstvých pastovitých omítek jsou vhodné weberpas silikát nebo weberpas extraClean active, které mají v našem sortimentu vynikající prodyšnost. Omítka extraClean active s fotokatalytickým efektem navíc zvyšuje ochranu proti růstu mikroorganismů (řasy, plísně apod.). Přispívá také k lepšímu životnímu prostředí tím, že na povrchu omítky dochází k reakci, která rozkládá zplodiny a sloučeniny škodící lidskému zdraví obsažené ve vzduchu.

Pastovité omítky se již nepřetírají, protože materiál lze probarvit do požadovaného odstínu, například dle vzorkovnice weber color line.

Rádi byste znali orientační finanční náročnost tohoto zateplovacího systému? Zpracujeme vám kalkulaci materiálů, ozvěte se nám