ISOVER
Rigips
Weber

Jak se připravit na realizaci zakázky?

Realizace zakázky

 

Stavebnictví je obor, ve kterém dochází k velkému množství inovací. Doba je uspěchaná a s tlakem na čas přichází i velké množství nedostatků na stavbách.

Prvním krokem při realizaci zakázky by mělo být zjištění všech podrobností o stavbě a požadavků zákazníka. Je nutné si uvědomit, že každý zákazník nemá obecný přehled o stavbách, a proto se musíme hodně ptát. Jste člověk z oboru a zákazníka otázkami nezatěžujete, ba naopak ho můžete utvrdit o své kvalifikaci a pracovní zodpovědnosti. Vy znáte souvislosti a navazující procesy, proto by mělo být ve vašem zájmu zákazníka upozornit na vše, co je potřeba.

Projektové dokumentace se na rekonstrukce provádí zřídka, tam je zcela odpovědnost na vaší straně. U novostaveb je k dispozici projektová dokumentace, většinou v rozsahu pro stavební povolení. Tímto se dostáváme k tomu největšímu problému, se kterým se dnes na stavbách setkáváme, a to je nepřipravenost stavby a neznalost podrobností. Ohleduplnost a spolupráce přidružených řemesel je podstatná ve všech stavebních částech. Několik příkladů je uvedeno v našem příspěvku Technologické přestávky a návaznost prací

Ve fázi přípravy projektu je dobré projekt zkonzultovat s někým, kdo má přesah a dokáže zhodnotit a nahlédnout na požadovaný stav, a upozornit na nesrovnalosti. Jako řemeslník můžete využít jednotlivé poradenské služby výrobců na materiály, kterých se to týká. 

Naše centrum obchodní a technické podpory vám dokáže pomoci a poradit se systémy Rigips, ISOVER a Weber. Díky zkušenostem a řešením staveb ve všech fázích dokážeme ve většině případů poradit a navrhnout vhodná řešení. Ve chvílích, kdy je nutná konzultace na stavbě, můžeme odkázat na jednotlivé specialisty. 

 
Nevíte si rady? Ozvěte se nám. Rádi vám poradíme.
Ozvěte se nám  
domecek