Jedenáctý ročník ADFORS GRANTu podpořil deset vybraných projektů

ADFORS GRANT 2024

 

V rámci letošního jedenáctého ročníku ADFORS GRANTu 2024 bylo vybráno 10 projektů, mezi které bylo rozděleno téměř 340 000 Kč. Za celou svou existenci podpořil ADFORS GRANT částkou téměř 3 300 000 Kč celkem 97 projektů.

ADFORS GRANT (AG) každoročně podporuje spolky, sdružení, jednotlivce i obce a poskytuje finanční prostředky na veřejně prospěšné projekty v okolí Litomyšle a Hodonic u Znojma, kde se nacházejí výroní závody Saint-Gobain Adfors. Do letošního ročníku se přihlásilo 43 projektů, 24 za Litomyšl a 19 za Hodonice.

Unikátnost AG spočívá v tom, že v prvních čtyřech kategoriích vítěze vybírají zaměstnanci, kteří ostatně s myšlenkou grantu přišli.

Adfors Grant logo

 

Letos hlasovalo přesně 518 zaměstnanců, 322 v Litomyšli a 196 v Hodonicích. Kategorie obce byla oficiálně přidána před dvěma lety a vítěze vybírá grantová komise složená z vedení firmy.

 

EKOLOGIE

V kategorii ekologie v Litomyšli zaměstnanci zvolili TJ Sokol Osík, z.s. s projektem Příměstský tábor v srdci Osíka, který se zaměřuje na ekologii a šetrný přístup k životnímu prostředí za účelem udržitelnosti života a kvality přírodního prostředí.

 

Příměstský tábor v srdci Osíka


V Hodonicích se vítězem stala obec Hodonice, která přišla s myšlenkou pořídit vratné kelímky, které by na akcích pořádaných obcí nahradily jednorázové plasty - hody, zahájení adventu či řada sportovních a kulturních událostí.

 

V Hodonicích se vítězem stala obec Hodonice

 

KULTURA

V kategorii kultura za Litomyšl zvítězil TJ Sokol České Heřmanice, z.s. s projektem Kopeme za Klárku. Členové Sokola už více než rok pořádají různé kulturní a sportovní akce, kterými oživují společenský život v obci a zároveň shromažďují vybrané peníze nemocné Klárce. 
V Hodonicích vyhrál projekt Patrik Summer Party, který má rovněž charitativní podtext, pomáhá Patriku Hlavicovi, trpícímu spinální svalovou atrofií. Letos v Tasovicích se uskuteční již 5. ročník.

 

SOCIÁLNÍ KATEGORIE

Vybrat vítěze v sociální kategorii je pro naše zaměstnance velmi těžké. Všechny projekty mají hluboký smysl, krásný záměr a všechny přihlášené příběhy jsou smutné a dojemné.
Za Litomyšl dostala nejvíce hlasů od zaměstnanců Nikolka Flídrová, holčička, která v loňském roce nestihla dokončit třetí třídu, lékaři ji diagnostikovali zhoubný nádor na mozku. Získané peněžní prostředky budou použity na Nikolky léčbu, která je extrémně finančně náročná.
V Hodonicích se vítězem v této kategorii stala Karolínka Bognerová, která v našem GRANTu zvítězila již po druhé. Karolínka potřebuje ortézky od firmy Pohlig, která má sídlo ve Vídni. Na tyto ortézky se nevztahuje naše pojištění, proto si je rodina musí hradit sama. Právě na nové ortézky budou finanční prostředky získané v rámci ADFORS GRANTu použity.

 

Sociální kategorie

 

SPORT

V kategorii sport jsme v Litomyšli podpořili Plavecký klub Litomyšl, z.s., který potřebuje finance na výcvikové pomůcky (ploutve, desky, šnorchl,…) a také na částečné pokrytí pronájmu bazénu.
Hodonice na stupních vítězů přivítali AC Moravský Krumlov, z.s., který získané peníze využije na jarní a zimní soustředění atletů.

 

OBCE

V kategorii obce rozhoduje grantová komise. Na litomyšlsku byla vybrána obec Desná, která nemá žádný obecní prostor, kde by se lidé mohli scházet uvnitř, během období od podzimu do jara.
Na hodonicku zvítězila obec Suchohrdly, která naší finanční podporu využije na dovybavení jednotky požární ochrany místního sboru dobrovolných hasičů. Konkrétní vybavení bude sloužit k ochraně zdraví zasahujících hasičů. 

 

ADFORS GRANT všichni
Build Change Adfors