Přidáno 21. Leden, 2019
Jedná se o deskový materiál, který je tvořen sádrovým jádrem a povrchovým papírovým kartonem. Základní surovinou pro výrobu desek Rigips je sádrovec a další příměsi a přísady, jako jsou např. skelná vlákna v případě protipožárních desek. Povrchový papír desek se liší ve své barvě, která rozděluje desky dle účelu použití. Rozměry a typy hran je možné vyrobit dle požadavků zákazníka.

Do této kategorie spadají desky RB(A), RBI(H2), RF(DF), RFI(DFH2), MA(DF) Activ´Air, MAI(DFH2) Activ´Air, RigiStabil(DFRIEH2) a Habito H(DFRIH2).

DF-protipožární deska

H2-impregnovaná deska

RI-mechanicky odolná deska

 

Použití:

Kompletní systém suché výstavby v interiéru (příčky, nosné stěny, podhledy, předstěny, suché podlahy a obklady) a s omezením je možné také využití v exteriéru – nutno volit desky RigiStabil (podhledy, obvodové stěny).

Sádrovláknité desky

Popis:

Jedná se o homogenní deskový výrobek, který je tvořen sádrovým jádrem v kombinaci s celulózovými vlákny. Tato deska nemá žádný povrchový papír, díky čemuž vykazuje vyšší únosnost pro obklady. Základní surovinou pro výrobu desek je opět sádrovec a další přísady. Deska je vždy impregnovaná a tedy vhodná i do prostředí se zvýšenou vlhkostí. Desky mají název Rigidur.

Použití:

Kompletní systém suché výstavby v interiéru (příčky, nosné stěny, podhledy, předstěny, suché podlahy a obklady) a s omezením je možné také využití v exteriéru – nutno volit desky RigiStabil (podhledy, obvodové stěny). Výhodou oproti běžným sádrokartonovým deskám je vyšší mechanická odolnost, což desku předurčuje zejména pro použití na nosných stěnách, suchých podlahách a všude, kde bude vyžadována mechanická odolnost konstrukce.

Sádrové desky

Popis:

Glasroc F Riflex – ohebná sádrová deska se skelnou výztuží. Deska je impregnovaná.

Glasroc F Ridurit – speciální sádrovláknitá deska se skelnou výztuží.

Glasroc H – deska tvořena sádrovým jádrem, které je zesílené skelnými vlákny.  Na povrchu desky je bleděmodrá skelná rohož s vodoodpudivou povrchovou úpravou. Deska neobsahuje žádné organické komponenty, což zabraňuje vzniku plísní. Deska je dále impregnovaná.

Použití:

Glasroc F Riflex – obloukové konstrukce, kde je zapotřebí ohýbat desky.

Glasroc F Ridurit – požární šachtové stěny a obklady ocelových prvků.

Glasroc H – suchá výstavba (příčky, podhledy a předstěny) do extrémně vlhkého prostředí, kde je až 100 vzdušná vlhkost.

    

V případě dotazů kontaktujte naše Centrum obchodní a technické podpory.

Ohodnoťte náš článek.