Přidáno 20. Leden, 2016
V pondělí 18. ledna na slavnostním večeru vyhlásily Hospodářské Noviny top 25 žen českého byznysu. Do této elitní skupiny zařadily také generální ředitelku společnosti Saint-Gobain Sekurit Ing. Martinu Hasmanovou. Již podruhé za sebou se stala jednou z TOP 25 žen byznysu v ČR.

Martina Hasmanová vede fabriku, která ve středočeských Hořovicích vyrábí čelní skla pro automobilový průmysl. Tři roky řídí tuzemskou pobočku jedné z největších nadnárodních společností na světě a šéfuje přibližně 700 lidem. Kromě ní žádná žena v rámci celé  divize Sekurit nezastává funkci GŘ. Před dvaceti lety nastoupila do Saint - Gobain Sekurit jako obchodní ředitel a postupně pod sebe začala přibírat různé kompetence v oblasti supply-chain, založila tým společných nákupů pro Delegaci SG v ČR. Navíc se zasazuje o společenskou odpovědnost firmy - například v roce 2015 získala od nadačního fondu skupiny Saint-Gobain prostředky na opravu domu pro osoby s handicapem v Lochovicích.

 

Společnost Sekurit vyrábí ve středočeských Hořovicích čelní automobilová skla s vysokou přidanou hodnotou pro celou řadu světových automobilek jako je například Porsche, Bentley, Ferrari, BMW nebo Rolls Royce. Zaměstnává cca 700 pracovníků a její roční obrat činí 2,5 mld Kč. V loňském roce společnost Sekurit investovala do výstavby nové, plně automatizované výrobní linky cca 1 mld Kč. Výroba zde bude zahájena již v polovině března letošního roku. Sekurit tím zdvojnásobí v ČR svou výrobní kapacitu na čelní skla, obrat v plném roce nové linky zvýší celkový obrat firmy na  4 mld Kč. Stavba linky byla začátkem ledna dokončena, všechny stroje jsou na místě, začíná fáze testování, a celý tým pracuje na jejím co nejdřívějším spuštění.