Přidáno 25. Leden, 2017
Šéfky velkých firem, manažerky startupové scény i nejlepší české vědkyně se umístily v anketě Hospodářských novin. Žebříček oceňuje vlivné dámy tuzemského byznysu i veřejné sféry už podvanácté. Nominaci získalo téměř 300 žen. Martina Hasmanová- generální ředitelka SG Sekurit ČR se do žebříčku probojovala i letos.

Podvanácté žebříček vyhlašuje mediální dům Economia společně s Hospodářskými novinami. "Zviditelňujeme nejúspěšnější ženy a inspirujeme celou společnost," říká Roman Latuske, generální ředitel Economie.

Vydavatelství letos poprvé do hodnocení zapojilo i start-upy. Mezi nejúspěšnější manažerky se dostaly šéfka společnosti Kiwi Lucie Brešová, provozní ředitelka technologické firmy TeskaLabs Vladimíra Tesková a ředitelka herní sociální sítě Gamee Božena Řežábová.

Anketa představuje ženy z popředí společenského žebříčku. Zároveň upozorňuje na problematiku rovných pracovních příležitostí a působení žen v řídících funkcích. Jejich přítomnost na klíčových pozicích se přitom za poslední dekádu v Česku moc nezměnila. "Vývoj je velice pomalý a nedá se říct, že by se to nějakým výrazným způsobem zlepšilo," potvrzuje ředitelka neziskové organizace Forum 50 % Jana Smiggels Kavková.

 

Celý článek a kompletní žebříček TOP žen Česka roku 2016 si můžete přečíst zde