Přidáno 8. Červen, 2018
Skla pro fasádu na Nivy Tower dodá Glassolutions Brno z produktů Saint-Gobain. Nivy Tower bude nejvyšší budovou v Bratislavě a součást smart city konceptu Nové Nivy. Poloha administrativní 125 m vysoké budovy Nivy Tower bude východní bránou do nově vznikající čtvrti Bratislavy. Projekt se bude pyšnit BREEAM &WELL being certifikaci Core and Shell na úrovni GOLD, ale i smart a hightech řešeními. 29 pater a 31.000 m2 plochy Nivy Tower počítá i s obchody, terasou či restaurací s panoramatickým výhledem například na bratislavský hrad či televizní věž Kamzík.

Sklo na obvodový plášť, které umožní všechen ten výhled, bude z Saint-Gobain.

15 500 m2 skla bude jedním z klíčových elementů realizace designu britského architektonického studia Benoy a slovenského ateliéru Siebert + Talaš. Ukončení realizace projektu Nivy Tower je plánovano na podzim roku 2019, přičemž dodávka skla bude v druhé polovině roku 2018  a v první polovině 2019.

Hlavními produkty, které dodá Glassolutions budou izolační trojskla s pokovením SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 II a SGG COOL-LITE® SKN 176 II. Jsou to produkty s vysokou přidanou hodnotou s ohledem na jejich vlastnosti a i proto v Saint-Gobain patří mezi inovativní výrobky. Různé typy pokovení a technologického opracování v rámci izolačního trojskla budou uživatelům Nivy Tower zaručovat komfort a pohodu s ohledem na nízkou tepelnou zátěž, a to při zachování maximálních světelných podmínek. Toto naše řešení zapadá do celého „chytrého“ a „zeleného“ řešení Nivy Tower.