Přidáno 10. Květen, 2016
České firmy koncernu rostou v autoprůmyslu i stavebních materiálech. Velkou šancí jsou renovace budov, říká Pierre-André de Chalendar.

Začátkem června zahajuje oficiální provoz nová výrobní linka společnosti Sekurit v Hořovicích u Berouna. Cílem investice za 1,2 miliardy korun je zdvojnásobit výrobu autoskel. Podnik minulý týden osobně navštívil Pierre-André de Chalendar, prezident společnosti Saint-Gobain. Tento francouzský koncern s globální působností v tuzemsku vlastní vedle Sekuritu dalších pět firem, jež v loňském roce dohromady utržily v přepočtu 16,5 miliardy korun a vytvořily provozní zisk 3,3 miliardy korun – o čtvrtinu více než v roce 2014.

            „Přál bych si, aby všechny země v Evropě rostly stejným tempem jako Česká republika,“ řekl v rozhovoru pro HN de Chalendar. Skupina Saint-Gobain působí v 64 zemích světa a řadí se mezi největší výrobce stavebních materiálů na světě. Patří rovněž mezi významné dodavatele automobilového průmyslu. Ostatně, čelní laminovaná skla od Sekuritu odebírají automobilky od Škody Auto přes Volkswagen až po Maserati. Zhruba 80 procent produkce hořovického podniku jde na export a podle vedení Saint-Gobainu pochází každé druhé autosklo v Evropě právě ze zmíněného závodu.

            „Před lety jsme se tu rozhodli rozšířit výrobu kvůli kvalifikované pracovní síle, výrobní tradici a nižším nákladům než v západní Evropě,“ připomněl de Chalendar a dodal, že firma v Česku vyhodnocuje další velké investice. „Jedním z důvodů mé dnešní návštěvy bylo najít další příležitosti k růstu,“ dodal.

            „Myslím, že v následujících dvou letech budeme svědky oživení nové výstavby v Evropě. Dalším velkým trhem jsou renovace budov. Myslím, že se bude dařit všem odvětvím, ve kterých působíme, jsem poměrně optimistický,“ predikuje manažer.

Více se dočtete v celém článku zde.