Přidáno 9. Září, 2016
V úterý 6. září byla na pražské Brumlovce úspěšně odstartována roadshow „Vezeme vám dům“ přinášející lidem osobní zkušenost s moderním, pohodlným a úsporným bydlením, kterou ČEZ pořádá společně s globálním lídrem na poli stavebních materiálů skupinou Saint-Gobain.

V ukázkovém mobilním domě, jenž cestuje po celé České republice, obě společnosti představují chytrá energetická řešení a nejmodernější stavební materiály.

Plnohodnotný a plně funkční pasivní dům na ploše 40 m2 demonstruje, že dnešní materiály a možnosti technologií mohou být opravdu běžnou záležitostí všech domů. Lidé si jej budou moci prohlédnout celkem na 8 místech, včetně stavebního veletrhu For Arch. Součástí roadshow je poradenství jak moderně stavět a ušetřit za bydlení.

„Ukazujeme lidem po celé republice, že chytré bydlení není otázkou budoucnosti, ale je dosažitelné už teď. Proto se naše dvě silné značky spojily a v této spolupráci chceme pokračovat,“ říká Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain pro Česko, Slovensko, Maďarsko a země bývalé Jugoslávie. „V budovách trávíme stále více času, studie hovoří až o 85 % našeho života. Je prokázáno, že budovy, ve kterých žijeme, výrazně ovlivňují naše vnímání, náladu, pracovní výkon, schopnost se vzdělávat, soustředit se nebo schopnost se uzdravit. Skupina Saint-Gobain vyrábí inovativní stavební materiály, které výrazně přispívají ke komfortnímu bydlení. Ty především jsou základem provedení mobilního domu, najdete je v každé konstrukci nebo v interiéru, ať už se jedná o sádrokartony a podhledy Rigips, zateplovací systém Weber, zasklení oken Glassolutions, tapety Novelio, izolace Isover a další. To vše jsou materiály, které z obyčejného domu dělají dům multi-komfortní,“ dodává Rosák.

Skupina Saint-Gobain díky svým vysoce výkonným stavebním materiálům nabízí komplexní řešení pro kvalitní, úsporné a udržitelné bydlení lidí po celém světě.  Poskytuje řešení energetické efektivity a ochrany životního prostředí. Vyrábí také skla pro stavebnictví i automobilový průmysl a systémy zásobování vodou.


Kromě materiálů samotných jsou přidanou hodnotou tohoto domu moderní technologie. Skupina ČEZ začíná vedle prodeje elektřiny a plynu nabízet také komplexní energetické služby usnadňující život domácnostem. Kromě prodeje a instalace úsporných elektrických spotřebičů, tepelných čerpadel a plynových kotlů zajistí i jejich pojištění, financování či opravy. Nové produkty například a služby představuje právě na této speciální roadshow „Vezeme vám dům“.

„Poslední dva roky intenzivně reagujeme na změny, kterými energetika prochází. Logicky jsme se proto zaměřili i na přípravu nových produktů a služeb pro naše koncové zákazníky z řad domácností. Naši zákazníci dnes chtějí být energeticky soběstačnější, ekologičtější a řeší bezpečnost své domácnosti. A my teď přicházíme s celou řadou energetických řešení na klíč, které tyto potřeby a přání plní,“ říká generální ředitel ČEZ Daniel Beneš. „Prvním krokem na tomto poli byl rozjezd instalací střešních fotovoltaických elektráren, který nám zájem o komplexní řešení od ČEZ potvrdil.“

ČEZ rovněž začíná nabízet za zvýhodněných podmínek úspornou bílou techniku. Výměna několik let starých spotřebičů může přinést až padesátiprocentní úsporu spotřebované energie.

 

Roadshow Vezeme vám dům přináší lidem osobní zkušenost s moderním, pohodlným a úsporným bydlením. Každý se může seznámit s technologickými novinkami v podobě chytrých energetických řešení a nejmodernějších stavebních materiálů. Zatímco dospělí se mohou poradit s odborníky o možnostech chytrého bydlení, děti zabaví doprovodný program. Více informací je možné nalézt na www.vezemevamdum.cz.