Novinky konstrukcí RIGIPS v BIM modelech

Novinky přidáno 4. prosince, 2017Divize Rigips připravila update svých knihoven systémových konstrukcí pro lepší správu produktových informací v BIM modelech. Konstrukce jsou opět připraveny v pluginech, které jsou plně funkční v programech Autodesk REVIT verze 2016 až 2018 a Graphisoft ARCHICAD verze 18 až 21, a to jak pro Windows tak nově pro MacOS.

V doplňku naleznete zcela nové a přehlednější prostředí pro nabídku a výběr konstrukcí. Přibyly i další systémové varianty konstrukcí a jednoduší orientace při filtrování vhodné konstrukce. Navíc je celá databáze načítána on-line, takže jsou všechny produktové informace stále aktuální bez nutnosti plugin aktualizovat. 

Dále byly vyslyšeny prosby uživatelů a přibyla možnost “Vložit bez vrstev”, tj. vložit pouze konstrukci s názvem, parametry a celkovou tloušťkou. Nově je také možné vložit pouze vybrané parametry do stávajícího elementu – zdi, desky nebo střechy – bez nutnosti vybírat finální produkt. 

Knihovna je k dispozici zdarma ke stažení ZDE.

Budeme rádi za Vaši zpětnou vazbu při jejím používání, kterou nám můžete zasílat na support@bimproject.cz.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, co symbolizuje most v logu Saint-Gobain?

Jde o starý románský most přes řeku Mosel v městečku Pont-a-Mousson, kde byla v roce 1856 založena společnost PAM (Pont-á-Mousson), se kterou se Saint-Gobain spojil v roce 1970. Toto spojení vedlo ke vzniku současného loga (tedy spojení názvu Saint-Gobain a mostu nad ním), ale hlavně znamenalo pro Saint-Gobain velkou reorganizaci a zaměření na oblasti, které známe dnes – stavebnictví, průmysl a distribuce.