Nová brožura pro developery a investory

Novinky přidáno 21. listopadu, 2017


Skupina Saint-Gobain, světový lídr na trzích udržitelného bydlení, vydala v České republice novou ucelenou publikaci pro developery.

Velká šíře a rozmanitost výrobků a jejich použití pro rezidenční i nerezidenční výstavbu vedla skupinu Saint-Gobain v ČR k vydání komplexní publikace, která developerům představuje všechny stavební materiály, které na českém trhu vyrábí a dodává, a to vždy pro konkrétní typy výstavby. Developeři se mohou lépe zorientovat v možnostech, které jim nejnovější stavební materiály nabízejí pro bytovou výstavbu, kanceláře, průmyslové objekty nebo budovy určené pro vzdělávání.
 Tomáš Rosák, generální ředitel Saint-Gobain Construction Products CZ a.s. charakterizuje aktuální trendy v bytové výstavbě. Inovace stavebních materiálů jsou a musí být inspirací pro developery i investory. Moderní stavební materiály dnes totiž nabízejí komplexní a certifikovaní řešení pro komfortní život, která přinášejí do bytů nejen úsporu energie, ale také tepelnou pohodu, akustický komfort, zajišťují dostatek světla, šetří prostor, nebo odbourávají škodlivé látky z prostředí. Umožňují developerům nabízet takové bydlení, které je tepelně komfortní, zdravé, tiché, prosluněné, zkrátka multikomfortní. To jsou prodejní argumenty, kterými by měli developeři podpořit aktuální trend zvyšování cen bytů

 
Stavební materiály Saint-Gobain lze použít ve většině fází výstavby ve všech typech konstrukcí a částech stavby. Publikace proto také přehledně ve studiích jednotlivých staveb ilustruje použití materiálu od sklepa až po střechu.

 „Již několik let sledujeme rostoucí zájem o inovativní řešení pro průmyslové objekty. Zejména se jedná o certifikované stavební materiály, které často ještě před několika lety neexistovaly. Jedná se o takové, které snižují náklady na energie, zaručují protipožární odolnost staveb, zvyšují odolnost konstrukcí nebo poskytují protihlukovou ochranu zaměstnanců.“dodává Tomáš Rosák.
 
Společnost Saint-Gobain chce v publikaci zejména ilustrovat to, že při komplexním použití moderních materiálů pro bytovou i nebytovou výstavbu lze dnes stavět, při minimálním zvýšení nákladů, takové domy a byty, které jsou multikomfortní, úsporné, krásné a zdravé.
 
„Na trhu s kancelářskými prostorami musí developeři nabízet další výhody než cenu. Mnozí zaměstnavatelé se dnes při rozhodování o pronájmu nebo výstavbě kanceláří intenzivně věnují tomu, jaké materiály jsou použity, jelikož je prokázané, že vnitřní prostředí výrazně ovlivňuje výkon zaměstnanců. Tedy musí se soustředit na taková řešení, která přináší tepelný, akustický a světelný komfort a v neposlední řadě pomáhají k získání certifikací stavby jako je například LEED nebo breeam.“doplňuje Tomáš Rosák.

 

Publikaci si můžete stáhnout zde.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, že jsme za dobu existence našich firem zpracovali 42 000 000 m2 základního skla?

A to GLASSOLUTIONS CZ ve svých závodech přetvořilo na izolační dvojskla a trojskla, celoskleněná zábradlí, pochozí skla, potištěné fasádní panely a barevné obklady kuchyní. Výrobky pak dodala na desítky staveb nejen v České republice, ale i v ostatních zemích Evropy. Jen pro ilustraci, tato plocha by stačila na pokrytí 8 400 fotbalových hřišť.