Přidáno 22. Prosinec, 2015
Na pondělním galavečeru byli oceněni dobrovolníci, neziskové organizace, ale i firmy Pardubice – Tolik srdcí na dlani se na jednom místě v Pardubickém kraji snad ještě nikdy nesešlo. Pondělní slavnostní galavečer, na němž byli v kongresovém sále Paláce Pardubice oceněni dobrovolníci, nestátní neziskové organizace a společensky odpovědné firmy z celého Pardubického kraje, byl plný neuvěřitelných rekordů i zajímavých životních příběhů.

Za pět let se sešlo 444 nominací!

 

„Za pět let existence této akce se nám sešlo ve všech kategoriích 444 nominací. Letos jich bylo nejvíc,“ konstatoval radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola, který byl zároveň jedním z členů hodnotící komise.

            „Cílem tohoto galavečera je poděkovat všem za nezištnou dobrovolnou činnost, kterou dělají ve prospěch druhých,“ poznamenal Pavel Šotola.

            „Podle počtu dobrovolníků a společensky odpovědných firem se pozná zdravá společnost. Na svých cestách po kraji se setkávám se spoustou výjimečných lidí, kteří pomáhají druhým. Mámradost, že mohuříci, že náš Pardubickýkraj je zase o něco zdravější, za což všem, kteří na tom mají podíl, děkuji,“ podotkl radní kraje.

            „Dobrovolníci mění svět. To je velká pravda. Dobrými skutky dobrovolníci v tom pozitivním slova smyslu válcují společnost. A je potřeba v tom vytrvat! Naše dobré skutky nám nikdo nevezme. Nehřeje to u srdce jen nás, kteří je děláme, ale hlavně ty, co je nejvíc potřebují. Zaplať pánbůh za to, kolik lidí ještě baví pomáhat druhým,“ nechala se slyšet místopředsedkyně Senátu a současně ředitelka pardubické Základní a Praktické školy Svítání Miluše Horská, která je též místopředsedkyní správní rady spolupořádající Koalice nevládek Pardubicka.

 

Díky za ty malé zázraky kolem nás!

 

„Skutečnost, že někdo dělá ve svém volném čase něco pro druhého a vůbec nevnímá, že jde o něco nadstandardního, je čím dál častějším jevem. Myslím si, že naše společnost pomalu zase dozrává a dochází k přehodnocování hodnot. Amy víme, že když pro nás je ochoten někdo něco udělat jen tak, je to malý zázrak. Děkuji za ty malé zázraky, které jste mezi nás rozseli. Budeme je zasévat dál,“ slíbila Miluše Horská.

 

Kdo letos získal keramickou sošku?

 

A kdo že letos získal keramickou sošku Srdce na dlani za svou dlouhodobou dobrovolnickou činnost pro druhé?

            Byl mezi nimi Jan Florian, Michaela Jeníčková, Jaroslava Koukalová, Martin Luňáček, Jan Morávek, Ladislava Morkesová (na snímku fotografky Marty Linduškové vlevo s moderátorkou galavečera Jolanou Voldánovou), Ludmila Pavlišová, Kateřina Pevná, Ladislav Samek, Romana Schejbalová, Iva Skalická, Václav Sojma, Zdeněk Sotona, Dagmar Šotová, Barbora Švorcová, Zdislava Zavadilová a Ivana Žaludová.

            Odměnou všem oceněným dobrovolníkům bude také návštěva Senátu, kterou si proně připravila jeho místopředsedkyně Miluše Horská.

            Pět vybraných dobrovolníků se rovněž podívá do sídla Evropského parlamentu v Bruselu, kam je pozval europoslanec Tomáš Zdechovský.

            Oceněnými neziskovými organizacemi jsou letos Česká abilympijská asociace, DAPHNE – institut aplikované ekologie, Hospic Chrudim, Klub přátel Pardubicka, Květná zahrada, Nadace Josefa Plívy, Rettigovka – sociální podnik (Komuniké, o.p.s.), Rodinné centrum Litomyšl, Rodinné integrační centrum a TyfloCentrum Pardubice.

            „Za své společensky odpovědné podnikání byly odměněny společnosti ČSOB Pojišťovna, ELFRA, Jídelna zdravé výživy Kruh zdraví Chrudim, Konzum, obchodní družstvo Ústí nad Orlicí, Městská knihovna ve Svitavách, Onkologické centrum Multiscan Pardubice, Pekařství a cukrářství Sázava a také firmy Příhoda, Real Time Technologies a Saint Gobain Adfors CZ,“ upřesnil Michal Chlumský, PR manažer Koalice nevládek Pardubicka, která tuto akci pořádala společně s Pardubickým krajem, organizací Europe Direct a obecně prospěšnou společností Rytmus Východní Čechy.

 

Foto popis|

Region| Východní Čechy