Přidáno 8. Duben, 2016
Protisluneční skla SGG COOL-LITE® jsou řešením pro moderní architekturu. a svojí vynikající selektivitou zajistí maximum světla bez přehřívání interiéru. prostupující energií.. Firma GLASSOLUTIONS jako dlouhodobý dodavatel fasád konstruovaných z kvalitních protislunečních skel nabízí dvě novinky z produkce SAINT-GOBAIN GLASS. Protisluneční skla řady SGG COOL-LITE® mají díky svému neutrálnímu zabarvení vysoce estetický vzhled a účinnou protisluneční ochranu, která i v klimaticky extrémních podmínkách sníží nároky na vytápění a klimatizaci. Navíc velmi vysoká světelná propustnost vytvoří jasnou a příjemnou atmosféru v místnosti s dostatkem světla v jakémkoli ročním období.

EKONOMICKÉ A EKOLOGICKÉ ŘEŠENÍ SGG COOL-LITE® XTREME 70/33 II se vyznačuje jedinečnou selektivitou vyšší než 2. Selektivita udává poměr propustnosti světla co možná nejvyšší (světelná propustnost TL = 70 %) k celkové úrovni prostupu energie co možná nejnižší (solární faktor g = 0,33 /EN 410/). S hodnotou Ug = 1,0 W/m2K představuje vysoce účinné protisluneční sklo na trhu. Jinak řečeno: Extrémně nízký prostup energie je provázen nejlepší světelnou propustností. Při použití tohoto skla stačí vytápět prostory na teplotu o 5 °C nižší než při osazení běžného izolačního skla.

            SGG COOL-LITE® SKN 176/176II má sladěné vlastnosti ochrany před sluncem a výbornou tepelnou izolaci, rovněž s hodnotou Ug = 1,0 W/m2K. Představuje jedno z nejúčinnějších protislunečních skel na trhu. Jinak řečeno, nízký prostup energie je provázen skvělou světelnou propustností. Zde dosahujeme parametrů: světelná propustnost TL = 70 % a solární faktor g = 0,37 (EN 410). Jde tedy o další materiál, který umožní nezatěžovat budovu nějakou vnější ochrannou konstrukcí, u níž by hrozilo zašpinění, a tím i zvýšené náklady na čištění a údržbu.

            Protisluneční sklo SGG COOL-LITE® SKN 176/176II lze vidět na několika stavbách u nás i v zahraničí, jako v showroomu Agrostroje Pelhřimov, administrativní budově Šumavská v Brně (první rekonstruovaná budova), TWIN CITY v Bratislavě (budovy A a B), Merano Residences v Londýně.

 

PRO STAVBY S CERTIFIKACÍ

 

Je samozřejmostí, že firma GLASSOLUTIONS při své produkci myslí i na životní prostředí a veškeré své dodávky doplňuje nezbytnými certifikáty. A nejde jen o certifikáty technického rázu, což je v případě investičních celků snad už samozřejmostí, ale hlavně certifikáty LEED® a BREEAM, čili certifikace o udržitelnosti budov. Jsou výrazem toho, že jste postavili budovu, která nejen myslí na komfortní a zdravé pracovní prostředí, ale i na náklady spojené s jejím provozem. Ukazuje to i na vaši zodpovědnost vůči místu, kde žijeme a kde budou žít i naše děti. Certifikáty rovněž dokazují, že i při výrobě zde použitých materiálů bylo myšleno na Environmental Assessment (EA). SAINT-GOBAIN GLASS je prvním výrobcem skla provádějící úplné posouzení životního cyklu (LCA) svých výrobků v souladu smezinárodními normami (ISO 14025, 14040 a 14044). LCA jsou nezávisle ověřována třetí stranou a zveřejňují se v podobě certifikátu nazývaného EPD (deklarace vlivu produktu na životní prostředí). EPD získáte i jako jeden z výstupů v programu pro výpočet parametrů zasklení CALUMEN.

 

PŘÍRUČKA PRO DEVELOPERY

 

Více informací nejen o těchto novinkách najdete na našich stránkách v sekci PRODUKTY. Pokud budete chtít získat povšechnou informaci v nenáročné formě, doporučujeme naši publikaci Příručka pro developery. Tu si můžete rovněž stáhnout z našich webových stránek v elektronické podobě. A pokud preferujete tištěnou podobu, můžete o ni požádat pomocí formuláře na webových stránkách. V příručce najdete popis produktů vhodných pro jednotlivé typy staveb. Příručka není jen o skle, ale věnuje se všem materiálům, které dodává SAINT-GOBAIN.

            Nemůžeme zde zapomenout na vynikajícího pomocníka, jímž je chytrá aplikace pro iPady GLASSPro. Umožňuje vizualizaci skleněných fasád simulující reálný pohled na různé skleněné prvky a zasklené povrchy na fasádách budov s obsáhlou databází vzhledu jednotlivých zasklení. Umožňuje volit pohled z interiéru a exteriéru včetně stavu počasí. Navíc vám umožní porovnat jednotlivé materiály na jedné budově. V databázi jsou všechny dostupné produkty SAINT-GOBAIN GLASS v provedení jednoduché sklo, dvojsklo a trojsklo.

            Pokud dáváte přednost osobní či telefonické formě, pak navštivte na našich stránkách KONTAKTY a zde najdete telefonní spojení na fundované odborníky, kteří vám rádi a ochotně poradí v okamžiku kdy: „Řešením je sklo!“

 

6.4.2016 Development news str. 26 Projekty