Grill střecha ISOVER

Novinky přidáno 4. června, 2018


Spojení intenzivní střešní zahrady a terasy dává jedinečnou možnost vytvořit ze střechy opravdovou relaxační zónu.

Tato střecha by měla být plně pochozí a tomu odpovídá i výběr rostlin. V provozní části je to většinou trávník, na okrajích potom vyšší rostliny a keře. Tloušťka vegetačního souvrství je volena cca 300 mm. Větší tloušťky pro opravdu velké rostliny a stromy je možné sázet do betonových truhlíků a ty umístit v prostoru střešní terasy. Grill střecha se realizuje většinou u novostaveb, ale po podrobné projektové přípravě je možná realizace i u rekonstrukcí (pokud podmínky dovolí).

Před realizací je nutné spočítat drenážní kapacitu zatravněné střechy. Desky Isover INTENSE mají díky zvýšené pevnosti nižší vodopropustnost než standardní desky Isover FLORA. Použití bez plošné drenáže je proto možné pouze v malých plochách kolem terasy.

* Orientační cena obsahuje kompletní materiál vegetačního souvrství (od hydroizolace výše), včetně rostlin a práce. Ceny desek ISOVER jsou uvedeny v samostatném ceníku.

Saint-Gobain

Víte že...

Zajímavá fakta a informace ze světa Saint-Gobain

Víte, jak lze kombinovat pozitivní účinky akustické a světelné pohody?

Díky světovým lídrům, v oblasti akustiky společnosti Ecophon a v technologii osvětlení společnosti Philips, vzniklo inovativní řešení Soundlight Comfort Ceiling. Jeho základem je kombinace pozitivních účinků akustického komfortu díky vynikající zvukové absorpci a světelné pohody vyvolané příjemným LED osvětlením. Soundlight Comfort Ceiling přispívá ke zlepšení pohodlí a pracovních výkonů dosahovaných nejen v kancelářských prostorech.