Přidáno 11. Listopad, 2016
Letošní jubilejní 10. ročník se konal 3. – 4. listopadu 2016 a hlavním tématem byla akustika a vzduchotěsnost resp. neprůvzdušnost staveb. V srdci Vysočiny, nedaleko Bystřice nad Perštejnem, se sešlo na 350 odborníků na dřevostavby, aby si vyslechli přednášky o nejnovějších trendech.

Celkem bylo 35 přednášejících, kteří si pro zúčastněné připravili 28 přednášek. Nechyběly ani praktické workshopy, kde si bylo možné vyzkoušet různé postupy, diskutovat o problematice do hloubky a podělit se o své zkušenosti.

Organizátorem akce byl  DřevoPortál.cz ve spolupráci s divizí Rigips, SGCP CZ a.s. Společnost Rigips byla i generálním partnerem. Hlavní partnery byly divize ISOVER, SGCP CZ a.s., DÖRKEN s.r.o. a divize WEBER, SGCP CZ a.s.

Záštitu nad touto konferencí převzali Asociace dodavatelů montovaných domů, Asociace akustiky českého stavebnictví, Asociace Blower Door CZ a Profesní komora požární ochrany. V rámci celoživotního vzdělávání účastníci získali 2 body ČKAIT a 3 body ČKA.

Odpočinout si po náročném dni bylo možné u poslechu kapely Lovci Nedvědů nebo při vyprávění příběhů námořníka Rudy Krautschneidera. Pro ty, kteří preferují aktivní odpočinek, byl připraven fotbalový turnaj, XBOX 360 nebo disko J