Přidáno 19. Březen, 2017
Na 375 řemeslníků z řad obkladačů, zedníků, instalatérů a sádrokartonářů jsme v uplynulých dnech oslovili v rámci vzdělávací akce Abeceda řemeslníka, která již proběhla ve 4 českých a moravských městech: v Praze, Brně, Olomouci a Českých Budějovicích. Poslední město této štace – Plzeň – nás přivítá na počátku dubna

Rigips se do této akce zapojil letos poprvé s příspěvkem Suchá výstavba v mokrých interiérech, aneb Řešení pro více i méně vlhké prostory, včetně těch s rizikem vzniku plísní. Vhodně jsme tak doplnili témata dalších partnerů: Budování a rekonstrukce koupelen, práce s obkladem a dlažbou (fa RAKO) a instalace sanity (fa Alcaplast).

Na této akci jsme přítomné řemeslníky neučili základní montážní postupy, ale v komentovaných praktických ukázkách, které byly přenášeny na velká plátna, jsme se zaměřili na výběr správného SDK řešení v závislosti na zatížení vlhkostí, na představení tipů pro usnadnění práce a předcházení prasklinám a reklamacím. Čili v hlavní roli byly desky Glasroc H a Habito, tmel Rifino Top a páska EasyFlex PRO.  Největším tahákem bylo bezpochyby tmelení bez broušení a ošetření rohů a koutů.

Velkému zájmu se těšila i celodenní soutěž v hledání častých montážních chyb na vystavené sádrokartonové příčce. Na závěrečné odtajnění montážních prohřešků a prozrazení správných pravidel výstavby, které probíhalo až po oficiálním ukončení programu, zůstala v sále vždy naprostá většina účastníků. Pro nás byla tato část programu zajímavou sondou do úrovně znalostí sádrokartonářského řemesla. Výsledky brzy promítneme do vzdělávacího programu Rigips ve Škole suché výstavby.