Viktor Hobl

Viktor Hobl - Sekurit - hlavní

 

Pracovní pozice: Technik specialista

Společnost: Sekurit

Připravuji projekty pro výrobu.

Nastoupil jsem před dvěma lety jako technik specialista na měřicí zařízení a optiku. Jsem technicky zaměřený a vždy jsem chtěl pracovat v Automotive a očekávání, která jsem od Sekuritu měl, se naplnila.

Používáme zde velmi sofistikované stroje na kontrolu průchodu paprsků přes skla a jejich odrazu. Tato kontrola je nezbytná pro výrobu velmi speciálních skel s takzvanými head up display. Tato technologie umožňuje na čelním skle zobrazovat různé informace od jízdních vlastností až po navigaci. Dále připravuji výkresy pro výrobu a kontrolu vyhřívaných plastových fólií pro bezpečnostní skla.

 

Viktor Hobl - Sekurit
 
"Máme skvělý tým, který se doplňuje, vždy se dokáže dohodnout a umí si vyjít vstříc."

Pracujeme v šestičlenném projektovém týmu, připravujeme podklady pro výrobu, jak a co budeme vyrábět. Pro každý výrobek chystáme projektové dokumentace, a to pro naprosto všechny části, ze kterých se skla, která vyrábíme, skládají. Dá se doslova říci, že ladíme dílčí výrobní záležitosti, jako jsou hrany, provedení, velikosti apod. Pracujeme v Catii a jiných grafických programech, kde zpracováváme data a výkresy. Máme skvělý tým, který se doplňuje, vždy se dokáže dohodnout a umí si vyjít vstříc, na druhou stranu každý potřebujeme na svoji práci klid, který máme i díky oddělené kanceláři.

 

 

 

Viktor Hobl - Sekurit - medailonek

 

 

V Sekuritu mám možnost se uplatnit podle svých představ. Za dobu dvou let, co zde pracuji, jsme udělali kompletní revizi kontrolních programů na kontrolu optiky. Teď se přesouvám na design tisku na skla. Je to tedy velmi pestrá práce, zadání se mění a určitě to není žádný stereotyp. Musím říci, že je to velmi zajímavá práce, po technické stránce i co se týče různorodosti. Navíc mám okamžitou zpětnou vazbu na to, co navrhuji, přímo z výroby. Kontakt s kolegy z výroby je k nezaplacení.
Je skvělé vidět, jak jsou vaše plány uváděny do reality.