Řešení pro kanceláře a obchody

Řešení pro kanceláře a obchody

 

 

 

 

 

1

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – na exteriérovém skle je protisluneční pokovení typu COOL‑LITE®, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

 

ISOVER

Systémová řešení pro šikmé střechy: zateplení nad krokvemi, parozábrany VARIO® a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení
pochozí půdy Isover STEPcross, samostatné čedičové a skelné izolace v deskách či rolích.
Řešení pro ploché střechy: extrudovaný a expandovaný polystyren, čedičové desky. Unikátní systémy SG COMBI ROOF kombinující protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu. Pro odvodnění spádové desky a klíny ISOVER.
Řešení pro vegetační střechy je prezentováno deskami Isover FLORA a Isover INTENSE.

 

PAM

EPAMS® je systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech od střešní vpusti až po napojení na dešťovou kanalizaci. EPAMS® zahrnuje podtlakové střešní vpusti a litinové potrubí PAM SMU a kompletní příslušenství.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklo‑vláknitá mříž pro pevnější a pružnější potěr bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí, k řezání stačí nůž a manipulaci zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE‑FLOOR® – Vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi. V případě rozbití udrží fólie kousky skla pohromadě. Kombinací tlouštěk nebo množství složek vznikají bezpečnostní vrstvená skla vyhovující mnoha specifickým požadavkům

 

Isover

Kročejové desky z čedičových i skelných vláken nebo elastifikovaného polystyrenu pro zlepšení akustiky podlah. Polystyrenové desky pro podlahy na terénu s požadavky na tepelnou izolaci. Extrudovaný polystyren pro podlahy s velkým zatížením až do 70 t na m2.

 

Weber

Řešení od standardních materiálů až po materiály a technologie pro náročné práce: samonivelační hmoty, betonové potěry, opravy a vysprávky, vyrovnávací hmoty, cementové a anhydritové potěrové hmoty, certifikované systémy pro balkony a terasy, lepicí a spárovací tmely, akustické řešení pro podlahy.

 

Rigips

Suché podlahy ze sádrokartonových nebo sádrovláknitých desek usnadní, urychlí a v celkových nákladech i zlevní provedení podlahové konstrukce. Vynikají výbornými tepelnými a akustickými vlastnostmi při minimální konstrukční výšce podlahy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDY

Adfors

ADFORS VERTEX® – výztužná sklo‑vláknitá mřížková tkanina (perlinka) zajistí prevenci prasklin fasádních i vnitřních omítek a je nezbytnou součástí zateplovacích systémů.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – na exteriérovém skle je protisluneční pokovení typu SGG COOL‑LITE® XTREME, které představuje nejúčinnější proti-sluneční skla na trhu. Mají extrémně nízký prostup energie a nejlepší světelnou propustností. SGG CLIMATOP® STADIP PROTECT – pro venkovní zábradlí s vysokou bezpečností, kterou zaručuje bezpečnostní vrstvené sklo Stadip Protect®.

 

ISOVER

Pro většinu obytných staveb se používá kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je vhodná minerální izolace. Pro hotely je možné použití i provětráváných
systémů, kde je mezi izolací a pohledovými panely ještě oddělující vzduchová vrstva. Speciálním řešením kontaktního zateplení se zvýšeným protipožárním účinkem pro stavby s výškou do 22,5 m je sendvičová deska Isover TWINNER, která je tvořena polystyrenem s příměsí grafitu Isover EPS GreyWall a krycí deskou Isover TF PROFI tloušťky 30 mm.

 

Weber

Certifikovaná systémová řešení fasád, zejména kontaktní zateplovací systémy, ale i systémy pro jednovrstvé tepelněizolační zdivo. weber.pas aquaBalance je tenkovrstvá, pastovitá, samočisticí a vlhkost
regulující omítka, která je řešením proti růstu řas na fasádách, Omítka weber.pas extraClean active pomáhá fotokatalýzou čistit ovzduší a rozkládá organické nečistoty ulpělé na povrchu fasády Weber dodává certifikovaný systém podlah zatepleného i nezatepleného balkónu a zateplovací systém s izolantem lambda = 0,022 W/mK pro zateplení stěn balkónů a lodžií, který umožňuje zvětšit podlahovou
plochu. Omítka weber.pas extraClean active pomáhá díky fotokatalýze čistit ovzduší a rozkládá organické nečistoty ulpělé na povrchu fasády. Weber má změřené akustické vlastnosti pro ETICS, pokud není změřeno musí projektant počítat u ETICS – 8dB. Nabízíme certfikovaný systém podlah zatepleného i nezatepleného balkónu. Pro zateplení stěn balkónů a lodžií lze využít zateplovací systém s izolantem lambda = 0,022 W/mK, což umožní zvětšit podlahovou plochu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PŘÍČKY

Adfors

Moderní designové sklo‑vláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované přetíratelnými tapetami Decoration a novou generací tapet Nature s finální barevnou úpravou. Tapety Novelio CleanAir mají
schopnost pohlcovat a neutralizovat formaldehyd a zlepšovat tak kvalitu vzduchu. Řada Mold‑X je vhodná pro vlhké prostředí, kde hrozí plísně a bakterie. Novinka Novelio® Magnet promění jakoukoliv stěnu v magnetickou tabuli, po natření se navíc snadno udržují.

 

Ecophon

Stěnové příčky z tvrdých materiálů mají zvukově izolační funkci. Zlepšení akustické pohody v samotném prostoru zajistí Ecophon Akusto™.

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukově izolační vrstvené sklo s vysokou bezpečnostní je složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje snížit přechod hluku v interiéru i z exteriéru
SGG SECURIT® – tepelně tvrzené bezpečnostní sklo s odolností vůči mechanickému a tepelnému namáhaní. V případě rozbití se rozštěpí na malé a tupé střepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg koule z výšky 2 m. Odolnost vůči tepelnému pnutí je 200 °C oproti běžnému neupravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C.

 

ISOVER

Mezi izolace určené do systémů suché výstavby příček patří deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky ze skelných vláken ve formátu optimalizovaném pro tuto aplikaci, např.: Isover AKU a Isover EVO.

 

Rigips

Systémy suché výstavby pro příčky a předstěny s akustickými, protipožárními a impregnovanými sádrokartonovými deskami. Impregnované desky Glasroc H s úpravou proti plísním do trvale vlhkých
prostor a řešením pro RTG vyšetřovny. Sádrokartony Habito H vhodné do prostor s vyšším mechanickým
namáháním (chodby, šatny). Desky s unikátní technologií Activ’Air® pohlcují emise formaldehydu
a přispívají k čistému vnitřnímu prostředí budov. Sádrové omítky a stěrky z přírodního sádrovce k omítání veškerého zdiva v interiéru regulující vlhkost a udržující příjemné mikroklima.

 

Weber

Ucelená řada vnitřních omítkových směsí včetně štuků, sádrové omítky a klimoregulační vnitřní omítky pro zdravé prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHLEDY

Ecophon

Akustické stropní systémy Ecophon s nekonečnou řadou designových možností podhledů v nejvyšší třídě zvukové pohltivosti A, zaručují artikulační třídu (AC) více než 180. Široká řada klasických celoplošných stropních podhledů Master, Focus, Combison včetně systémových řešení koncových prvků a výškových přechodů. Řešení doplňují volně zavěšené akustické panely Solo.

 

ISOVER

Při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace je 40 mm, ovšem pro optimální fungování jsou vhodné tloušťky 80 – 100 mm v závislosti na použitém podhledu. Ideálním výrobkem je Isover AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožární, akustické a designové podhledy s možností úpravy proti plísním, které jsou vhodné do sanitárních prostor a míst s vysokou vzdušnou vlhkostí. Akustické designové podhledy a předstěny Rigiton, Gyptone a Casoprano mají nezaměnitelný design a výrazně snižují hluk v interiérech. Akustické sádrokartonové desky Rigiton a desky a kazety Gyptone s unikátní technologii Activ’Air®, která odbourává formaldehyd, navíc přispívají k vysoké kvalitě vzduchu.

 

 

6

 

VNITŘNÍ PROSKLENÍ

Glassolutions

SGG STADIP COLOR® – bezpečnostní sklo s barevnými fóliemi. Široká paleta odstínů, průhledné i průsvitné provedení. Použití v interiéru pro příčky, zábradlí či dveře nebo do izolačních skel fasád či venkovních stříšek. SGG SERALIT®, EMALIT® – obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z tepelně tvrzeného materiálu pokrytého keramickou barvou. Sklo s odolností proti teplotám do 200 °C a pevností proti nárazům. SGG PLANILAQUE® – lakované sklo pro použití v interiéru – obklady kuchyní, koupelen nebo chodeb. SGG VISION LITE® – Antireflexní sklo s vrstvou, která výrazně snižuje odraz světla na povrchu skla.

 

 

 

7

 

OKNA

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL je tepelně izolační sklo zajišťující ochranu proti slunci. SGG COOL‑LITE® XTREME je nejúčinnější protisluneční sklo na trhu. Vyznačuje je jedinečnou selektivitou vyšší než 2. Nízký prostup energie provází nejlepší světelná propustnost.

 

 

8

 

DVEŘE

Glassolutions

SGG CONTRAFLAM® LITE – Čiré protipožární bezpečnostní sklo, pro celoskleněné, bezrámové aplikace do interiéru. Odolnosti od EW30-120 a EI15.

 

 

 

 

 

9

 

INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

 

ISOVER

Kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou protipožární systémy z minerálních vln ULTIMATE Protect.

 

PAM

Potrubí z tvárné litiny pro rozvody pitné, užitkové a požární vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění splaškových vod. Litinový bezhrdlový systém PAM SMU je ideálním řešením pro odvod odpadních vod uvnitř budov (podhledy, stoupačky). Litinové systémy garantují vysokou životnost, bezpečnost, nehořlavost, mechanickou odolnost, jednoduchou montáž a výjimečné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

 

PAM

Litinové dešťové svody mají u nás i v Evropě dlouhou tradici. PAM na tuto tradici navazuje nabídkou hrdlového litinového systému SME (standardní provedení) a TYP R / ANTIK (historické provedení).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY SKLEPA

 

ISOVER

Isover EPS PERIMETR a Isover EPS SOKL 3000 jsou pěnové polystyreny lisované do forem, určené pro izolace podzemních stěn a soklů. Pro izolace stěn ve velkých hloubkách se používají extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a odolné vůči tlakové vodě.

 

Weber

Řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor. Bitumenové stěrky pro vnější ochranu konstrukce pod úrovní terénu.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

JINÉ

 

Adfors

Sklo‑vláknitá výztužná geomříž do asfaltových vrstev ADFORS GlasGrid® zpomaluje vznik reflexních trhlin a zaručuje až 3násobné prodloužení životnosti asfaltových povrchů. Jsou vhodné pro vyztužení dálnic a silnic, letištních ploch, odstavných a průmyslových ploch a parkovišť.

 

Glassolutions

SGG PRIVA‑LITE® – vrstvené sklo s fólií z tekutých krystalů umožňuje okamžitý přechod z průsvitného stavu na průhledný. Unikátní řešení pro řízení soukromí sousedících prostorů.

 

PAM

Litinové poklopy pro kanalizační a vodoměrné šachty a další inženýrské sítě s možností uzamčení proti nežádoucí manipulaci; kanálkové mříže, klasické i obrubníkové vpusti, voděodolná a atypická řešení přístupu inženýrských sítí. Řešení pro chodníky i přistávací dráhy.

 

Weber

Řešení pro čističky odpadních vod.