Rustonka A a C – certifikace LEED

Reference: Rustonka A a C – certifikace LEED

Komplex kancelářské budovy Rustonka se nachází v pražské čtvrti Karlín a jeho architektura je inspirována průmyslovou historií okolí. Skládá se ze tří samostatných osmipodlažních budov, dokončených postupně v letech 2017 až 2019, se společným vchodem do podzemního parkoviště. Všechny budovy mají dvě podzemní podlaží s parkovacími místy, sklady a technologickými jednotkami. V prvním nadzemním podlaží nejdete obchodní prostory, restaurace a showroomy, zatímco ve 2. až 7. patře jsou umístěny prémiové kancelářské prostory. Osmé patro slouží jako relaxační terasa pro obyvatele kanceláří.

Všechny budovy byly certifikovány zlatým certifikátem LEED a nabízejí celkem více než 47.000 m2 pronajímatelné plochy a 480 parkovacích míst. 

LEED je globálně uznávané certifikační schéma s nejrychleji rostoucím počtem certifikací. Hodnotí budovu při jejím vzniku nebo při pozdějším provozu, případně lze certifikovat vnitřní vybavení nájemních prostor. Certifikace hodnotí dopad na okolí, spotřeby vody a energie, použité materiály, kvalitu vnitřního prostředí a uživatelské kvality nutné pro efektivní práci.
 

Reference: Rustonka A a C – certifikace LEED