Corso Court – certifikace LEED

Reference: Corso Court – certifikace LEED

Administrativní budova Corso Court byla postavena dle návrhu kanceláře RBTA světoznámého architekta Ricarda Bofilla. Nachází se v Praze 8 - Karlíně a nabízí celkem 17 200 m2 prvotřídních kancelářských prostor. Dokončena byla v roce 2015. V srdci čtvercového půdorysu budovy je atrium, jehož prostor architektonicky ozvláštňují visuté zasedací místnosti. Kromě tohoto atria má projekt i zahradu, kterou lze využít jak k odpočinku, tak k práci. Zahrada nabízí četné praktické prvky, jako je wi-fi připojení, dobíjecí zásuvky na telefon nebo šachové a pingpongové stoly. Díky prostornému auditoriu se zde mohou odehrávat koncerty, firemní setkání, či vánoční trhy.

K dispozici je 17 200 m² podlahové plochy, 7 nadzemních podlaží a 302 podzemních parkovacích míst. Corso Court jako první na českém trhu nabídlo nájemcům na míru vyvinutou mobilní aplikaci, která propojuje všechny služby v projektu a v jeho okolí. 

Budova má energeticky účinný koncept vytápění, větrání a chlazení, čímž zajišťuje výrazné snížení provozních nákladů, a je zde kladen velký důraz na kvalitu vnitřního prostředí budovy. Všechna tato šetrná řešení jsou podložena certifikací LEED Platinum, kterou udělil U.S. Green Building Council v lednu 2016.
 

Reference: Corso Court – certifikace LEED
Reference: Corso Court – certifikace LEED