Řešení pro skladové a průmyslové budovy

skladové a průmyslové budovy

 

 

 

 

 

1

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SOLAR CONTROL – Na exteriérovém skle je protisluneční pokovení typu COOL‑LITE®, které má neutrální vzhled a funguje jako protisluneční ochrana a izolace zabraňující úniku tepla z místnosti.

 

ISOVER

Řešení pro ploché střechy: extrudovaný a expandovaný polystyren, čedičové desky. Unikátní systémy SG COMBI ROOF kombinující protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu. Pro odvodnění spádové desky a klíny ISOVER. Řešení pro vegetační střechy je prezentováno deskami Isover FLORA a Isover INTENSE.

 

Pam

EPAMS® je systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech od střešní vpusti až po napojení na dešťovou kanalizaci. EPAMS® je kompletní systém – střešní vpusti, litinové potrubí PAM SMU a příslušenství.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklo‑vláknitá mříž pro pevnější a pružnější potěr bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí, k řezání stačí nůž a manipulaci zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE-FLOOR® – vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi. V případě rozbití udrží fólie kousky skla pohromadě. Kombinace různých tlouštěk nebo množství jednotlivých složek vytvoří bezpečnostní skla vyhovující specifickým požadavkům.

 

Isover

Kročejové desky z čedičových i skelných vláken nebo elastifikovaného polystyrenu pro zlepšení akustiky podlah. Polystyrenové desky pro podlahy na terénu s požadavky na tepelnou izolaci. Extrudovaný polystyren pro podlahy s velkým zatížením až do 70 t na m2.

 

Weber

Řešení podlah pomocí epoxidových nebo PUR materiálů s vysokou mechanickou a chemickou odolností.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDY

Adfors

ADFORS VERTEX® – výztužná sklo‑vláknitá mřížková tkanina (perlinka) zajistí prevenci prasklin fasádních i vnitřních omítek a je nezbytnou součástí zateplovacích systémů.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® a SGG CLIMAPLUS® izolační trojskla a dvojskla, která jsou navržená pro větší komfort a energetickou účinnost všech zasklených prostor. Garantují snížení nákladů na vytápění, eliminují studená míst kolem oken a zasklených ploch a umožňují zasklít velké plochy.

 

ISOVER

Pro většinu obytných staveb se používá kontaktního zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je vhodná minerální izolace. Je možné použití i provětráváných systémů, kde je mezi izolací a pohledovými panely ještě oddělující vzduchová
vrstva. Speciálním řešením pro halové stavby s plechovým opláštěním je systémová skladba Isover Cladisol.

 

Weber

Široká škála řešení fasád i certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav omítek pro každý typ budovy v mnoha barvách a strukturách. Omítky Weber jsou připravené
k přímému použití. Omítka weber.pas extraClean do oblastí se zvýšenou prašností má vynikající samočistící vlastnosti a vysokou rezistenci proti tvorbě řas. Weber nabízí kromě standardních řešení i designové povrchy, např. imitace dřeva, betonu, obkladových pásků, metalický vzhled nebo břízolitové omítky.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PŘÍČKY

Adfors

Moderní designové sklo‑vláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované přetíratelnými tapetami Decoration a novou generací tapet Nature s finální barevnou úpravou. Tapety Novelio CleanAir mají schopnost pohlcovat a neutralizovat formaldehyd a zlepšovat tak kvalitu vzduchu. Řada Mold‑X je vhodná pro vlhké prostředí, kde si poradí s plísněmi a bakteriemi. Novinka Novelio® Magnet promění jakoukoliv stěnu v magnetickou tabuli pro jednací místnosti, kanceláře apod.

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukově izolační vrstvené sklo s vysokou bezpečnostní je složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje snížit přechod hluku v interiéru nebo v izolačním skle omezit akustickou zátěž z exteriéru. SGG SECURIT® – tepelně tvrzené bezpečnostní sklo s odolností vůči mechanickému a tepelnému namáhaní. V případě rozbití se rozštěpí na malé a tupé střepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg koule z výšky 2 m. Odolnost vůči tepelnému pnutí je 200 °C oproti běžnému neupravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C. SGG CONTRAFLAM® STRUCTURE – Čiré protipožární bezpečnostní sklo, pro celoskleněné, bezrámové aplikace do interiéru. Odolnosti od EW30 až po EI120 minut.

 

ISOVER

Mezi izolace určené do systémů suché výstavby příček patří deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky ze skelných vláken.

 

Rigips

Rychlým a odolným řešením pro skladové, montážní haly a průmyslové objekty jsou protipožární sádrokartonové stěny s maximální výškou 14,5 m a nízkou hmotností a protihlukovými parametry.

 

Weber

Ucelená řada vnitřních omítkových směsí včetně štuků a sádrových omítek, které jsou velmi oblíbeny pro svůj hladký vzhled. Weber vyrábí také klimoregulační vnitřní omítky pro zdravé prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHLEDY

Ecophon

Hluk v průmyslových prostorách je nejen ohrožením pro lidský sluch, ale vyvolává rovněž podrážděnost, stres a únavu. Následkem toho může docházet k chybám a větším škodám, které snižují kvalitu a produktivitu. Pro snížení hlučnosti lze do výrobních hal a průmyslových provozů použít akustický systém Ecophon Industry™ Modus, který lze instalovat jak na strop, tak i stěny.

 

ISOVER

Při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace je 40 mm, ovšem pro optimální fungování jsou vhodné tloušťky 80 – 100 mm v závislosti na použitém podhledu. Ideálním výrobkem je Isover AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožární, akustické a designové podhledy s možností úpravy proti plísním, které jsou vhodné do sanitárních prostor a míst s vysokou vzdušnou vlhkostí. Akustické designové podhledy a předstěny Rigiton, Gyptone a Casoprano mají nezaměnitelný design a výrazně snižují hluk v interiérech. Akustické sádrokartonové desky Rigiton a desky a kazety Gyptone s unikátní technologii Activ’Air®, která odbourává formaldehyd, navíc přispívají k vysoké kvalitě vzduchu.

 

 

6

 

VNITŘNÍ PROSKLENÍ

Glassolutions

SGG CONTRAFLAM®se skládá z bezpečnostních kalených skel a jedné, či několika gelových mezivrstev. Má vysoké protipožární parametry, mechanickou pevnost a UV odolnost. Sklo do interiéru jako jednoduché sklo nebo i do exteriéru jako izolační sklo. SGG STADIP COLOR® – bezpečnostní sklo s barevnými fóliemi. Široká paleta odstínů, průhledné i průsvitné provedení. Použití v interiéru pro příčky, zábradlí či dveře nebo do izolačních skel fasád či venkovních stříšek. SGG SERALIT®, EMALIT® – obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z tepelně tvrzeného materiálu pokrytého keramickou barvou. Sklo s odolností proti teplotám do 200 °C a pevností proti nárazům.

 

 

 

7

 

OKNA

Glassolutions

SGG CLIMATOP® ONE – maximum úspory tepla. Vnější a vnitřní skla s pokovením Planitherm® ONE, hodnota Ug= 0,4 W/m2K. Výborným řešením pro okna je i SGG CLIMATOP® XN.

 

 

8

 

DVEŘE

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukově izolační, vrstvené, bezpečnostní sklo složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje snížit přechod hluku mezi kancelářemi nebo z exteriéru. SGG SECURIT® – tepelně tvrzené bezpečnostní sklo. Odolné vůči mechanickému a tepelnému namáhaní. V případě rozbití se rozštěpí na malé kousky s tupými hranami. SGG SECURIT® – tepelně tvrzené bezpečnostní sklo s odolností vůči mechanickému a tepelnému namáhaní. V případě rozbití se rozštěpí na malé a tupé střepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg koule z výšky 2 m. Odolnost vůči tepelnému pnutí je 200 °C oproti běžnému neupravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C.

 

 

 

 

 

9

 

INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

 

ISOVER

Kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou pak protipožární systémy z minerálních vln ULTIMATE Protect.

 

PAM

Potrubí z tvárné litiny má v průmyslu široké uplatnění například pro tlakové rozvody pitné, užitkové, recyklované vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění odpadních vod a jinak znečištěných vod, vod s obsahem abrazivních částic, solanky, dále také pro chladící okruhy, přívod pro hydroelektrárny. Pro požární rozvody vody je vhodné litinové potrubí s FM atestem, pro ochranu potrubí proti zamrzání systém ISOPAM. Litinová potrubí garantují obrovskou životnost, bezpečnost, nehořlavost, mechanickou odolnost, jednoduchou montáž a výjimečné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

 

PAM

Litinové dešťové svody mají u nás i v Evropě dlouhou tradici. PAM na tuto tradici navazuje nabídkou hrdlového litinového systému SME (standardní provedení) a TYP R / ANTIK (historické provedení).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY SKLEPA

 

ISOVER

Isover EPS PERIMETR a Isover EPS SOKL 3000 jsou pěnové polystyreny lisované do forem, určené pro izolace podzemních stěn a soklů. Pro izolace stěn ve velkých hloubkách se používají extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a odolné vůči tlakové vodě.

 

Weber

Řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor. Bitumenové stěrky pro vnější ochranu konstrukce pod úrovní terénu.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

JINÉ

 

Adfors

Sklo‑vláknitá výztužná geomříž do asfaltových vrstev ADFORS GlasGrid® zpomaluje vznik reflexních trhlin a zaručuje až 3násobné prodloužení životnosti asfaltových povrchů. Jsou vhodné pro vyztužení dálnic a silnic, letištních ploch, odstavných a průmyslových ploch a parkovišť.

 

Glassolutions

SGG PRIVA‑LITE® – vrstvené sklo s fólií z tekutých krystalů umožňuje okamžitý přechod z průsvitného stavu na průhledný. Unikátní řešení pro řízení soukromí sousedících prostorů.

 

PAM

Litinové poklopy a mříže pro kanalizační šachty a dešťové vpusti s možností vybavení zámkem proti neoprávněné manipulaci. Pravoúhlé trapézové poklopy PAMETIC v zátěžových třídách B125 až
F900 v mnoha rozměrových variantách. Systém DIREXIONAL pro bezvýkopovou pokládku vodovodního i kanalizačního potrubí umožňuje zachovat dopravu i provoz po dobu výstavby. Systém podzemních zásobníků požární vody (1 trubka DN 2000 = 25 m3 vody). Mikropiloty pro základy z tvárné litiny. Systém využití pilot z tvárné litiny je moderní, ekonomickou a univerzální metodou pro vybudování základů či zlepšení půdních vlastností.

 

Weber

Řešení pro čističky odpadních vod.