Řešení pro školy a budovy pro vzdělávání

Školy a budovy pro vzdělávání

 

 

 

 

 

1

 

Glassolutions

SGG CLIMAPLUS® ECLAZ ONE – v provedení izolační dvojsklo dosahuje hodnoty Ug= 1,1 W (m2K) pro složení 4/16 Argon/4 mm se solárním ziskem (tepelní zisk ze slunečního záření) 60% a propustnost světla až 80%.

 

ISOVER

Systémová řešení pro šikmé střechy: zateplení nad krokvemi, parozábrany VARIO® a doplňky pro parotěsnou ochranu nebo systém pro zateplení pochozí půdy Isover STEPcross, samostatné čedičové a skelné izolace v deskách či rolích. Řešení pro ploché střechy: extrudovaný a expandovaný polystyren, čedičové desky. Unikátní systémy SG COMBI ROOF kombinující protipožární vlastnosti čedičové vlny a pevnostní vlastnosti pěnového polystyrenu. Pro odvodnění spádové desky a klíny ISOVER. Řešení pro vegetační střechy je prezentováno deskami Isover FLORA a Isover INTENSE.

 

Pam

EPAMS® je systém pro sběr a podtlakové odvádění dešťových vod z plochých střech od střešní vpusti až po napojení na dešťovou kanalizaci. EPAMS® zahrnuje podtlakové střešní vpusti a litinové potrubí PAM SMU a kompletní příslušenství.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

 

PODLAHY

Adfors

ADFORS VERTEX® GRID – sklo‑vláknitá mříž pro pevnější a pružnější potěr bez prasklin. Nízká hmotnost nezatěžuje stropy, eliminuje zvednuté rohy při vyzrávání a oproti klasické kari síti je lehčí, k řezání stačí nůž a manipulaci zvládne 1 osoba.

 

Glassolutions

SGG LITE‑FLOOR® – Vrstvené bezpečnostní sklo ze dvou nebo více vrstev skla, spojených fóliemi. V případě rozbití udrží fólie kousky skla pohromadě. Kombinací tlouštěk nebo množství složek vznikají bezpečnostní vrstvená skla vyhovující mnoha specifickým požadavkům.

 

Isover

Kročejové desky z čedičových i skelných vláken nebo elastifikovaného polystyrenu pro zlepšení akustiky podlah. Polystyrenové desky pro podlahy na terénu s požadavky na tepelnou izolaci. Extrudovaný polystyren pro podlahy s velkým zatížením až do 70 t na m2.

 

Rigips

Suché podlahy ze sádrokartonových nebo sádrovláknitých desek usnadní, urychlí a v celkových nákladech i zlevní provedení podlahové konstrukce. Vynikají výbornými tepelnými a akustickými vlastnostmi při minimální konstrukční výšce podlahy.

 

Weber

Řešení od standardních materiálů až po materiály a technologie pro náročné práce: samonivelační hmoty, betonové potěry, opravy a vysprávky, vyrovnávací hmoty, cementové a anhydritové potěrové hmoty, zahradní hmoty, certifikované systémy pro balkony a terasy, lepicí a spárovací tmely, akustické řešení pro podlahy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

 

FASÁDY

Adfors

ADFORS VERTEX® – výztužná sklo‑vláknitá mřížková tkanina (perlinka) zajistí prevenci prasklin fasádních i vnitřních omítek a je nezbytnou součástí zateplovacích systémů.

 

Glassolutions

SGG CLIMATOP® SCREEN – izolační trojsklo s integrovanou meziskelní žaluzií pro dynamickou regulaci prostupu světla a tepla. SAGE GLASS® – elektronicky přepínatelné okenní zasklení, které šetří energii, snižuje emise CO2 a přispívá k pohodlí a produktivitě obyvatel. Elektronicky ovládá solární tepelný zisk a oslnění v budovách.

 

ISOVER

Pro většinu obytných staveb se používá kontaktní zateplení pěnovým polystyrenem. V případě zvýšených požadavků na požární ochranu je vhodná minerální izolace. Pro školy je možné použití i provětráváných systémů, kde je mezi izolací a pohledovými panely ještě oddělující vzduchová vrstva. Speciálním řešením kontaktního zateplení se zvýšeným protipožárním účinkem pro stavby s výškou do 22,5 m je sendvičová deska Isover TWINNER, která je tvořena polystyrenem s příměsí grafitu Isover EPS GreyWall a krycí deskou Isover TF PROFI tloušťky 30 mm.

 

Weber

Zateplovací systém weber therm flex s rázovou odolností až 90 J přináší řešení pro fasády u kterých lze předpokládat značné namáhání, například u školních hřišť. Řešení fasád i certifikovaných zateplovacích systémů s mnoha variantami povrchových úprav pro každý typ budovy. Široké a pestré portfolio omítek v mnoha barvách a strukturách barev a struktur připravených k přímému použití.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

 

PŘÍČKY

Adfors

Moderní designové sklo‑vláknité tapety ADFORS NOVELIO®, reprezentované přetíratelnými tapetami Decoration a novou generací tapet Nature s finální barevnou úpravou. Tapety Novelio CleanAir mají schopnost pohlcovat a neutralizovat formaldehyd a zlepšovat tak kvalitu vzduchu. Řada Mold‑X je vhodná pro vlhké prostředí, kde hrozí plísně a bakterie. Novinka Novelio® Magnet promění jakoukoliv stěnu v magnetickou tabuli, po natření se navíc snadno udržují.

 

Ecophon

Mít kvalitní akustické prostředí ve školách je velmi zásadní. K vytvoření učebny s optimální dobou dozvuku a dobrou srozumitelností řeči je zapotřebí doplnit kvalitní stropní podhledy o stěnové zvukové absorbéry Ecophon Akusto™ Wall.

 

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – zvukově izolační vrstvené sklo s vysokou bezpečnostní je složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou fólií. Umožňuje snížit přechod hluku v interiéru i z exteriéru
SGG SECURIT® – tepelně tvrzené bezpečnostní sklo s odolností vůči mechanickému a tepelnému namáhaní. V případě rozbití se rozštěpí na malé a tupé střepy. SGG SECURIT® 8 mm vydrží náraz 0,5 kg koule z výšky 2 m. Odolnost vůči tepelnému pnutí je 200 °C oproti běžnému neupravenému sklu, kde je teplota cca 30 °C. SGG CONTRAFLAM® STRUCTURE – Čiré protipožární bezpečnostní sklo, pro celoskleněné, bezrámové aplikace do interiéru. Odolnosti od EW30 až po EI120 minut.

 

ISOVER

Izolace do systémů suché výstavby příček: deskové izolace z čedičových vláken nebo rolované výrobky ze skelných vláken. U nemocničních pokojů z důvodu vyšších požadavků na akustiku jsou vhodné izolace
tloušťky 100 mm a více.

 

Rigips

Systémy suché výstavby pro příčky a předstěny s akustickými, protipožárními a impregnovanými sádrokartonovými deskami. Impregnované desky Glasroc H s úpravou proti plísním do trvale vlhkých
prostor a řešením pro RTG vyšetřovny. Sádrokartony Habito H vhodné do prostor s vyšším mechanickým
namáháním (chodby, šatny). Desky s unikátní technologií Activ’Air® pohlcují emise formaldehydu a přispívají k čistému vnitřnímu prostředí budov. Sádrové omítky a stěrky z přírodního sádrovce k omítání veškerého zdiva v interiéru regulující vlhkost a udržující příjemné mikroklima.

 

Weber


Ucelená řada vnitřních omítkových směsí včetně štuků, sádrové omítky a klimoregulační vnitřní omítky pro zdravé prostředí.

 

 

 

 

 

 

 

5

 

PODHLEDY

Ecophon

V budovách pro vzdělávání musí být dodrženy hodnoty doby dozvuku dle ČSN 730527, kterých nelze dosáhnout bez použití vysoce výkonných zvukově pohltivých systémů, doplněných o stěnové absorbéry. Dobrá akustika omezí namáhání hlasivek u vyučujících, zlepší soustředění studentů, sníží únavu a zlepší srozumitelnosti řeči. Základem opatření jsou vhodné stropní podhledy ideálně Ecophon Master Rigid nebo Gedina.

 

ISOVER

Při použití minerálních desek Isover do podhledů se výrazně zvyšují jejich celkové akustické účinky. Minimální doporučenou tloušťkou izolace je 40 mm, ovšem pro optimální fungování jsou vhodné tloušťky 80 – 100 mm v závislosti na použitém podhledu. Ideálním výrobkem je Isover AKUSTIC SSP2.

 

Rigips

Protipožární, akustické a designové podhledy s možností úpravy proti plísním, které jsou vhodné do sanitárních prostor a míst s vysokou vzdušnou vlhkostí. Akustické designové podhledy a předstěny Rigiton, Gyptone a Casoprano mají nezaměnitelný design a výrazně snižují hluk v interiérech. Akustické sádrokartonové desky Rigiton a desky a kazety Gyptone s unikátní technologii Activ’Air®, která odbourává formaldehyd, navíc přispívají k vysoké kvalitě vzduchu.

 

 

6

 

VNITŘNÍ PROSKLENÍ

Glassolutions

SGG STADIP COLOR® – bezpečnostní sklo s barevnými fóliemi. Široká paleta odstínů, průhledné i průsvitné provedení. Použití v interiéru pro příčky, zábradlí či dveře nebo do izolačních skel fasád či venkovních stříšek. SGG SERALIT®, EMALIT® – obklady stěn v blízkosti tepelných zdrojů z tepelně tvrzeného materiálu pokrytého keramickou barvou. Sklo s odolností proti teplotám do 200 °C a pevností proti nárazům. SGG PLANILAQUE® – lakované sklo pro použití v interiéru – obklady kuchyní, koupelen nebo chodeb. SGG VISION LITE® – Antireflexní sklo s vrstvou, která výrazně snižuje odraz světla na povrchu skla.

 

Rigips

Řešení pro vnitřní zasklení v systému příček formou zabudování nadsvětlíků a dalších otvorů.

 

 

 

7

 

OKNA

Glassolutions

SGG CLIMATOP® ACOUSTIC – Hluk tlumící. Interiérové sklo bezpečnostní, vrstvené Stadip Protect Silence® VSG 44.2 Při tloušťce izolačního skla 40 mm neprůzvučnost Rw= 38 dB. Odolnost proti násilnému vniknutí P2A.

 

 

8

 

DVEŘE

Glassolutions

SGG STADIP® SILENCE – Zvukově izolační vrstvené bezpečnostní sklo, složené ze dvou nebo více vrstev skla spojených akustickou folií. Umožňuje výrazně snížit přechod hluku v interiéru nebo z exteriéru.

 

 

 

 

 

9

 

INSTALACE ODPADNÍ, VODNÍ A VENTILACE

 

ISOVER

Kompletní systémy pro izolace kruhových či čtyřhranných potrubí, průmyslové zásobníky, komíny a další speciální aplikace. Novinkou jsou protipožární systémy z minerálních vln ULTIMATE Protect.

 

PAM

Potrubí z tvárné litiny pro rozvody pitné, užitkové a požární vody nebo pro gravitační či tlakové odvádění splaškových vod. Litinový bezhrdlový systém PAM SMU je ideálním řešením pro odvod odpadních vod uvnitř budov (podhledy, stoupačky). Litinové systémy garantují vysokou životnost, bezpečnost, nehořlavost, mechanickou odolnost, jednoduchou montáž a výjimečné akustické vlastnosti.

 

 

 

10

 

 

ODVÁDĚNÍ DEŠŤOVÉ VODY

 

PAM

Litinové dešťové svody mají u nás i v Evropě dlouhou tradici. PAM na tuto tradici navazuje nabídkou hrdlového litinového systému SME (standardní provedení) a TYP R / ANTIK (historické provedení).

 

 

 

 

 

11

 

ZÁKLADY SKLEPA

 

ISOVER

Isover EPS PERIMETR a Isover EPS SOKL 3000 jsou pěnové polystyreny lisované do forem, určené pro izolace podzemních stěn a soklů. Pro izolace stěn ve velkých hloubkách se používají extrudované polystyreny, které jsou výrazně pevnější a odolné vůči tlakové vodě.

 

Weber

Řada výrobků vhodných pro hydroizolaci sklepních prostor. Bitumenové stěrky pro vnější ochranu konstrukce pod úrovní terénu.

 

 

 

 

 

 

 

12

 

JINÉ

 

Adfors

Sklo‑vláknitá výztužná geomříž do asfaltových vrstev ADFORS GlasGrid® zpomaluje vznik reflexních trhlin a zaručuje až 3násobné prodloužení životnosti asfaltových povrchů. Jsou vhodné pro vyztužení dálnic a silnic, letištních ploch, odstavných a průmyslových ploch a parkovišť.

 

Glassolutions

SLIM-WALL – je neprůhledný izolační panel s extrémními izolačními vlastnostmi Up=0,15 W/m2K. Celková tloušťka panelu 39 mm. Široká škála barevných provedení (jednostranně či oboustranně pohledový).

 

PAM

Litinové poklopy pro kanalizační a vodoměrné šachty a další inženýrské sítě s možností uzamčení proti nežádoucí manipulaci; kanálkové mříže, klasické i obrubníkové vpusti, voděodolná a atypická řešení přístupu inženýrských sítí. Řešení pro chodníky i přistávací dráhy.