Isover

Jak skladovat minerální vlnu ISOVER?

Jak skladovat minerální vlnu ISOVER?

 

Veškerá balení dodávaná jednotlivě a rozbalené palety (role např. ISOVER Domo Plus, ISOVER Unirol Profi, ISOVER ML-3, anebo balíky např. ISOVER Orsik, ISOVER NF 333, ISOVER TF Profi, ISOVER N, ISOVER T-P) včetně dodávaného příslušenství (např. prvky systému VARIO®, fólie, pásky, tmely) musí být skladovány v zastřešených prostorách, kde bude zamezeno navlhnutí a mechanickému poškození materiálu. Výrobky EPS by měly být skladovány pod přístřeškem či ve skladu z důvodu ochrany před povětrnostními vlivy.

Skladování palet se SKELNÝMI výrobky ve vnějším prostředí:

  1. Skladování ve vnějším prostředí je možné pouze, pokud je paleta originálně zabalena a nepoškozena.
  2. Pelety není možné stohovat, hrozí poškození balení a zboží.
  3. Nezbytné je skladování na suchém a rovném povrchu s dostatečně dimenzovaným odvodněním pro případ přívalových dešťů, aby bylo znemožněno navlhnutí palety.
  4. Po rozbalení palety je nutné zboží skladovat výhradně na zastřešené ploše (v zastřešených prostorách).

Doporučená doba skladování je max. 6 měsíců od dodání.

Skladování palet s ČEDIČOVÝMI výrobky ve vnějším prostředí:

  1. Skladování ve vnějším prostředí je možné pouze pokud je paleta originálně zabalena a nepoškozena.
  2. Po rozbalení palety, a to jak u palety s balíky, tak i s deskami, je nutné zboží skladovat výhradně na zastřešené ploše (v zastřešených prostorách).
  3. Stohování palet je přípustné pouze v případě výrobků T, ISOVER S, ISOVER R, ISOVER TF Profi, ISOVER NF 333 (stohováno na „dvě“ – dvě palety na sobě). Nepovolené je stohování palet s balíky, nebo stohování na „tři“ – tři palety na sobě. Hrozí poškození balení a zboží.
  4. Nezbytné je skladování na suchém a rovném povrchu s dostatečně dimenzovaných odvodněním pro případ přívalových dešťů, aby bylo znemožněno navlhnutí palety.

Doporučená doba skladování je max. 3 měsíců od dodání.