Weber

Jak na rekonstrukci koupelny v bytovém jádře?

Rekonstrukce koupelny - před a po

 

Nedílnou součástí rekonstrukce bytového jádra v panelovém domě je koupelna. Po demolici starých konstrukcí, a před rozvržením a montáží nových konstrukcí, je třeba důkladně připravit povrchy pro aplikaci následných vrstev. 

Podlaha

Často bývá zapotřebí vyrovnat povrch podlahy nivelační hmotou. Přípravě, výběru a aplikaci se věnuje článek: Jak správně aplikovat samonivelační hmotu? Po vyzrání samonivelační hmoty lze přistoupit k dalšímu kroku a tím je hydroizolace. 

Hydroizolace koupelny

Hydroizolace koupelnyVšechny plochy konstrukcí, které by mohly přijít do styku s vodou (podlaha, stěny kolem umyvadla, WC a podobně) je nutné opatřit penetrací a hydroizolačním nátěrem. Ideálním řešením je hydroizolační hmota akryzol, která se aplikuje jednoduše, válečkem. Na vyspravený, vyrovnaný a napenetrovaný povrch se aplikuje hydroizolační nátěr ve dvou vrstvách. 

Na savé povrchy (omítky, samonivelační hmoty, anhydrit atd.) se jako penetrační nátěr používá weberpodklad A a pro nesavé (litý beton, nesavé deskové materiály, dlažba) weberpodklad haft.

Rohy a prostupy se po nanesení první vrstvy opatří bandážní páskou weber BE-14, která při případných pohybech konstrukce zabrání vzniku prasklin. Druhou vrstvu nátěru provedeme po 12-ti hodinách. 

Obklad

podlaha

 

Lepení dlažby a obkladu je možné až po 24 hodinách po druhém nátěru hydroizolace. Výběru vhodného lepidla se věnuje článek: JAK VYBRAT SPRÁVNÉ LEPIDLO NA OBKLADY A DLAŽBU?

Spárování

Ideálním řešením jsou barevné spárovací malty webercol premium. Umožňují spárování v šíři 1 - 15 mm. Díky přísadám na bázi iontového stříbra mají vysokou odolnost vůči plísním, řasám a bakteriím. Vodoodpudivá schopnost usnadňuje čištění a zabraňuje ulpívání nečistot. V případě potřeby vytvoření pružné spáry je vhodným produktem webercolor sil. Sanitární, plísni odolný tmel na bázi polysiloxanu pro spáry šíře 5 – 20 mm. Oba materiály jsou k dostání v různých barevných odstínech.