Pomáháme stavět…

Rigips: Pomáháme stavět

 

 

Aleš a Kateřina

Když tenkrát třicetiletému Alešovi Městeckému praskla deformovaná céva v mozku, lékaři mu nedávali téměř žádnou šanci na přežití. Strávil měsíc v umělém spánku a jako zázrakem se z něho nakonec probudil. Od té doby je však upoutaný na lůžko a vozík a bez pomoci své manželky Kateřiny, která ho odmítla umístit do léčebny dlouhodobě nemocných, se neobejde. Aleš díky rehabilitaci udělal velký pokrok, ta však musela být placena z rodinných peněz. Rodina se dostala do naprosto nevyhovující finanční situace, jelikož Aleš pobírá invalidní důchod a Kateřina je na mateřské s jejich třemi dcerami.


Pomoci se nedočkali ani od blízké rodiny, a tak čtenáři serveru iDnes.cz, kde byl příběh rodiny zveřejněn, společně s Nadací Terezy Maxové a Nadací Agrofert vybrali téměř dva miliony korun. Později se rozhodlo, že částka poputuje na stavbu bezbariérového domu, jehož stavby se ujal jeden z našich milých dodavatelů, firma Avanta Systeme.

Čím jsme pomohli? 

Na stavbu domu byly věnovány vysokopevnostní sádrokartonové desky HABITO H, zejména proto, že umožňují snadné připevnění břemen (kuchyňské skříňky, poličky nebo televize) 
i pro paní domu nebo později i pro rostoucí dcery. Jinou vychytávkou, kterou jsme do projektu přispěli, jsou rohové pásky NoCoat, které odolají nejen průjezdu s dětským kočárkem, ale také odrazu invalidního vozíku. Dále jsme darovali stavební sádrokartonovou deskou RB, která je pro dřevostavby obecně tím nejvhodnějším a také sádrokartonové konstrukční desky a podlahové dílce RigiStabil, jejichž instalace je velmi snadná a rychlá.

ales-katerina-pomahame-stavet

„Je nám ctí, že můžeme být součástí takového projektu. Vzájemně si pomáhat je velmi důležité. Doufám, že se Alešovi, Kateřině a jejich dcerkám bude bydlet co nejlépe a že si budou moci konečně trochu oddechnout.“

Robert Hošek, vedoucí Centra technické podpory společnosti Rigips