I sportem se dá pomáhat: Nadace Leontinka

Nadace Leontýnka - Marek

 

Nadace Leontinka pomáhá dětem a studentům se zrakovým postižením. Jejím posláním je umožnit těmto dětem integraci do společnosti, vzdělání a společenských, sportovních i volnočasových aktivit.

Marek – Winterman

Zrakově handicapovaný Marek Moflár má za sebou velmi úspěšnou kariéru v silniční cyklistice. Bohužel mu do života vstoupilo zranění. Marek se ale nevzdal, svůj „handicap“ přijal jako výzvu a rozhodl se vydat na cestu vytrvalostního sportu. Nyní Marek hledá další životní výzvy, které by prokázaly, jak daleko jdou posunout hranice handicapovaných sportovců. A jedna z nich je právě účast na závodu WINTERMAN. 
Celý srpen jezdili zaměstnanci Rigipsu na kole a snažili se svými ujetými kilometry přispět Markovi Moflárovi na účast v závodu WINTERMAN. Podařilo se a v prosinci jsme mu tak mohli předat dárkový poukaz v hodnotě 61 500 Kč.

marek-moflar

 

Slavnostního předání se účastnili nejen zástupci Rigips, ale také ředitelka Nadace Leontinka Barbara Hucková. Marek je velmi ctižádostivý a má v sobě neskutečnou sílu a energii motivovat nevidomé lidi kolem sebe. Přejeme mu hodně úspěchů při dalších závodech!