Podporujeme mládež: Mladí hasiči v Hodonicích

Mladí hasiči Hodonice

 

Mladé hasiče podporujeme nejen v lokalitách našich závodů, ale také pravidelně prostřednictvím ADFORS Grantu. V roce 2017 uspěli například SDH Hodonice a Slup se svými projekty na doplnění sportovní výbavy pro hasičský sport dětí a mládeže. 

Jak se jim daří?

Na to nám za SDH Hodonice odpověděl Mirek Viktorín:

Kolektiv Mladých hasičů Sboru dobrovolných hasičů Hodonice byl obnoven po delší odmlce v roce 2012. Původní myšlenka pro založení Kolektivu Mladých hasičů SDH Hodonice byla taková, aby to nebyl obyčejný placený kroužek, aby se do týmu dostal každý, kdo je ochotný do tohoto sportu vložit především srdce. S touto myšlenkou se během let kolektiv mladých hasičů rozrostl z jednoho soutěžního družstva na pět.

Od roku 2013 začali mladí hasiči sbírat první medaile, kdy se jim podařilo překonat časovou hranici pod 20 s. V tomto duchu se nesly i další roky. V roce 2018 padl nový rekord 13:22s. Mladí hasiči se prezentují i na okresní soutěži hry Plamen.

 

2021    

Po roční pauze, kdy se v loňském roce kvůli pandemickým omezením hra Plamen předčasně ukončila a nekonalo se ani okresní kolo, si Mladí hasiči z SDH Hodonice mohli opět poměřit síly s ostatními týmy.

Naše děti podali v obou částech skvělé výkony! Obzvláště starší byli nepřekonatelní – 3 disciplíny vyhráli a v jedné byli 2. V celkovém součtu bodu ze všech disciplín starší svoji kategorii ovládli, okresní kolo vyhráli a tím si vybojovali postup na krajské kolo do Hodonína. Mladší hasiči skončili v celkovém pořadí na krásném 4. místě!!  Takže opět slavíme úspěch! Jen pro připomenutí – v předchozím konaném ročníku byli naši mladší 1 a starší 3.

S postupujícími jsme se hned následující víkend zúčastnili krajského kola hry Plamen v Hodoníně.

V sobotu 12.6.2021 závodilo družstvo starších hasičů. Hned v první štafetě zaběhli skvělý čas a jen díky časové penalizaci za jednu chybu přišli o 2. místo. Následující disciplínu Požární útok CTIF s přehledem vyhráli a začalo to být zajímavé. Naše družstvo nastupovalo k plnění jednotlivých disciplín vždy jako první. A u útoku to byla zřejmě výhoda. Nebyli jsme svázaní nervozitou z výsledků jiných týmů a na útok jsme si věřili, děti ho umí! A taky to předvedly – útok udělaly skvěle a po zaváhání hlavních konkurentů útok vyhrály! A díky tomu obsadili celkové 3. místo!!

Historický úspěch byl na světě. Za posledních 7 soutěžních sezón to byla 3. účast v krajském kole a poprvé umístění na bedně!! Vítězství si odvezlo družstvo z Lelekovic a 2. byl Mistřín. Na 4. místě skončil favorizovaný Bořitov.

V neděli 13.6. do svého závodu nastoupila také Renča Viktorínová, kde se v její kategorii závodilo v závodě na 100 m s překážkami a ve dvojboji. Renča i přes bolesti kolenou ze sebe vydala maximum a bylo z toho krásné 5. místo!

Všem našim mladým hasičům patří velká gratulace za jejich reprezentaci a také moje poklona!! Jsou to skvělé děti a je radost s nimi trénovat a závodit!!

Za SDH Hodonice Mirek Viktorín