Weber

Jaké obklady lze použít na zateplenou fasádu?

Jaké obklady lze použít na zateplenou fasádu?

 

Alternativou ke klasickým omítkám mohou být fasády s obkladem. Je možné volit z mnoha druhů obkladů – keramické obkladové pásky, cihelné obkladové pásky, umělý kámen, obkladové prvky z lehčeného betonu, ale i sklo.

Tradiční obkladové pásky

Pro povrchy tvořené obkladovými pásky je certifikován vnější tepelně izolační kompozitní systém weber therm keramik. Dovoluje použití jak fasádního polystyrenu, tak minerální vlny (pevnost v tahu kolmo k rovině desky min. 15 kPa).

Pro lepení izolantu i k vytváření základní vrstvy se používá lepicí a stěrková hmota webertherm elastik. Lepená plocha, počet a rozmístění hmoždinek, případně jiná omezení, jsou popsána v technickém listu systému. Podmínky se zpřísňují se stoupající plošnou hmotností obkladu. Kotvení se provádí pouze pomocí talířových šroubovacích hmoždinek s ocelovým šroubem, vždy přes skleněnou síťovinu (2x R 131 A101, nebo 1x R 267 A 101).

Pro lepení obkladových pásků se používá lepicí hmota weberxerm 862, pro spárování pak weberfug 872 F nebo webercolor klinker.

 

fasády-weber

 

Skleněný obklad

V moderní architektuře je sklo oblíbeným materiálem pro navrhování fasád. Dříve byly skleněné prvky zavěšeny na kovové konstrukce. Toto řešení je velmi nákladné, nese s sebou komplikace v podobě tepelných mostů, v některých případech viditelných kotevních prvků a obtížného kombinování s jinými povrchy.

Díky technologii lepení velkoformátových skleněných obkladů na základní vrstvu vnějších tepelně izolačních kompozitních systémů se podařilo tepelné mosty eliminovat. Vznikl tak certifikovaný zateplovací systém se skleněným povrchem weber therm style.

Tato fasáda zajistí velmi dlouhou životnost a exkluzivní vzhled budovy. weber therm style se používá k zateplení obytných, občanských a průmyslových budov, u novostaveb i rekonstrukcí. Jako izolant je možné použít expandovaný polystyren i minerální vlnu (pevnost v tahu kolmo k rovině desky min. 15 kPa). Nároky na provedení jsou obdobné, jako u klasických zateplovacích systémů. Rozdíly jsou u požadované rovinnosti podkladu, která je zpřísněna na 10 mm/m. Dále základní vrstva musí být vyztužena buď skleněnou síťovinou 1x R 267 A101, nebo 2x R 131 A101. Pro samotné lepení skleněných obkladů - SGG EMALIT EVOLUTION HTS je pak určena lepicí hmota webertherm style klebemörtel 2K.

 

skleněné fasády