Rigips

Jak vytvořit světelnou rampu ze sádrokartonu?

Jak vytvořit světelnou rampu ze sádrokartonu

 

Požadavky na estetiku se zvyšují každým rokem a nejeden z investorů přemýšlí, jak udělat obytnou místnost svého rodinného domu či bytu zajímavější. Jednou z poměrně jednoduchých a efektivních variant je vytvoření světelných ramp ze SDK, kam se umístí osvětlení místnosti (běžně LED pásky).

Světelné rampy se řeší nejčastěji po obvodu místnosti či ve formě ostrůvku, který je umístěn v požadované části podhledu.

Rigips, člen skupiny Saint-Gobain, zpracovala dva vzorové detaily, jak je možné na stavbě světelnou rampu ze SDK vytvořit (je samozřejmě mnohem více variant provedení, které ovšem nejsou zatím zpracovány).

detail - světelná rampasvětelná-rampa-řešení

Ne pro všechny zákazníky je ovšem optimální montáž přímo na místě. Hlavní důvod je běžně časová náročnost či manuální zručnost. V těchto případech je možné zjednodušit řešení světelné rampy zakoupením hotového prefabrikátu z SDK, který nabízí běžně např. společnost EasyBoard.

Kromě jednodušší montáže může být výhodou také větší rozsah nabízených variant. Naopak hlavní nevýhodou hotových prefabrikátů ze SDK je vyšší cena a nutnost plánování s předstihem.