Přidáno 11. Květen, 2020
V případě většího poškození povrchu sádrokartonové desky (díry v sádrokartonové desce), kdy už si nevystačíme s pouhým přetmelením poškozeného místa, není problém opravit opláštění následovně:

1.    Krok

Vezmeme kus sádrokartonové desky Rigips stejné tloušťky, jako je deska, kterou je třeba opravit. Rozměrově bude o něco větší, než je  poškozené místo. Na poškozeném místě opláštění vyznačíme obvod nového kusu desky.

2. Krok

Vyřízneme nebo vypilujeme desku podle vyznačeného obvodu nového kusu a šetrně vyjmeme poškozené místo. Hrany ve výřezu opravované desky a hrany na novém kusu desky upravíme tak, aby vytvářely spáry ve tvaru V.

3. Krok

Do dutiny vložíme a přišroubujeme k sádrokartonové desce dvojici CD profilů, event. dřevěných latí. Pro připevnění profilů nebo latí použijeme vhodné vruty.

4. Krok

Nový připravený kus sádrokartonové desky připevníme vhodným vrutem (dle typu sádrokartonové desky) k CD profilům nebo k dřevěným latím

5.    Krok

Spáry vyplníme spárovacím tmelem Rigips (RifinoTop, tmel MAX či tmel Super) nebo pastovým tmelem ProMix Mega a necháme vyschnout.

Poté v oblasti spár naneseme tmel, vložíme do tmelu výztužnou pásku (ideální je skelná páska) a opět přetmelíme.

6.    Krok

Nakonec opravené místo finálně přetmelíme a po vyschnutí tmelu přebrousíme. Finální tmelení lze provést tmely Rifino Top, tmel MAX či tmel Super (práškové tmely) nebo pastovým tmelem ProMix Mega pro finální tmelení ProMix Finish. Pro finální tmelení je vhodné použít větší hladítko (alespoň 30 cm). 

Takto opravené místo po vymalování nikdo nepozná a konstrukce nebude v žádném ohledu oslabena (akustika, odolnost apod.).

 

Uvedené materiály lze zakoupit u našich smluvních distributorů Rigips. A pokud byste se nechystali realizovat úpravy svépomocí, můžete využít portálu NejŘemeslníci.cz a poptat zkušeného řemeslníka. Jestliže budete mít doplňující dotazy, obraťte se na nás - Centrum technické a obchodní podpory Saint-Gobain