12. ročník tradiční soutěže Rigips Trophy ovládl pražský bytový dům Na Topolce

Refercnce: Bytový dům na Topolce

 

Rigips Trophy každoročně oceňuje nejvýraznější stavby suché vnitřní výstavby. Jedná se o národní kolo mezinárodní soutěže Saint-Gobain Gypsum Trophy, jejímž úkolem je podpořit kreativitu, dovednosti a kvalitu práce realizačních firem, projektantů a architektů. 

 

Vítěz Rigips Trophy

Porotu letos oslnil projekt bytového domu Na Topolce v Praze, postavený dle projektu sdružení podnikatelů ArchiCon. Široké využití materiálů pořadatele soutěže, kontrast mezi surovým povrchem betonu a hladkou konstrukcí sádrokartonu vynesla projektu první místo v kategorii „Rodinné a bytové domy" i absolutní vítězství napříč projekty.

Realizaci projektu měla na svědomí realizační firma INTESTA CZ, s.r.o.

 

bytovy-dum-na-topolce

2. místo

Druhé místo obsadil brněnský projekt Ústředního autobusového nádraží Zvonařka, realizovaný firmou QuickBulding, s.r.o., kde porotci ocenili designové použití sádrokartonových podhledů.

Pražský a brněnský projekt obdržely hlavní cenu za nejvyšší počet hlasů, vedle toho postoupily do mezinárodního kola soutěže, které proběhne 28. dubna 2023 v řeckých Athénách.

 

autobusové nádraží Zvonařka

 

3. místo

Třetí místo pak putuje realizační firmě Z & Ř STAVBY s.r.o., která stojí za rekonstrukcí Auly akademického centra Univerzity T. Bati ve Zlíně dle návrhu architekty Evy Jiřičné.

 

aula Eva Jiřičná