Rigips

Rozdělení desek na bázi sádry a jejich oblast použití

Rozdělení desek na bázi sádry a jejich oblast použití

Sádrokartonové desky

Jedná se o deskový materiál, který je tvořen sádrovým jádrem a povrchovým papírovým kartonem. Základní surovinou pro výrobu desek Rigips je sádrovec a další příměsi a přísady, jako jsou např. skelná vlákna v případě protipožárních desek.

Povrchový papír desek se liší ve své barvě, která rozděluje desky dle účelu použití.

Rozměry a typy hran je možné vyrobit dle požadavků zákazníka.

 

Do této kategorie spadají desky:

DF - protipožární deska, H2 - impregnovaná deska, RI - mechanicky odolná deska

 

Použití:

Kompletní systém suché výstavby v interiéru (příčky, nosné stěny, podhledy, předstěny, suché podlahy a obklady) a s omezením je možné také využití v exteriéru – nutno volit desky RigiStabil (podhledy, obvodové stěny)

 

sdk-desky

 

Sádrovláknité desky

Jedná se o homogenní deskový výrobek, který je tvořen sádrovým jádrem v kombinaci s celulózovými vlákny. Tato deska nemá žádný povrchový papír, díky čemuž vykazuje vyšší únosnost pro obklady. Základní surovinou pro výrobu desek je opět sádrovec a další přísady. Deska je vždy impregnovaná a tedy vhodná i do prostředí se zvýšenou vlhkostí. Desky mají název Rigidur.

 

Použití:

Kompletní systém suché výstavby v interiéru (příčky, nosné stěny, podhledy, předstěny, suché podlahy a obklady) a s omezením je možné také využití v exteriéru – nutno volit desky RigiStabil (podhledy, obvodové stěny).

Výhodou oproti běžným sádrokartonovým deskám je vyšší mechanická odolnost, což desku předurčuje zejména pro použití na nosných stěnách, suchých podlahách a všude, kde bude vyžadována mechanická odolnost konstrukce.

rigidur

 

Sádrové desky

  • Glasroc F Riflex – ohebná sádrová deska se skelnou výztuží. Deska je impregnovaná.
  • Glasroc F Ridurit – speciální sádrovláknitá deska se skelnou výztuží
  • Glasroc H – deska tvořena sádrovým jádrem, které je zesílené skelnými vlákny. Na povrchu desky je bleděmodrá skelná rohož s vodoodpudivou povrchovou úpravou. Deska neobsahuje žádné organické komponenty, což zabraňuje vzniku plísní. Deska je dále impregnovaná.

 

Použití:

  • Glasroc F Riflex – obloukové konstrukce, kde je zapotřebí ohýbat desky
  • Glasroc F Ridurit – požární šachtové stěny a obklady ocelových prvků
  • Glasroc H – suchá výstavba (příčky, podhledy a předstěny) do extrémně vlhkého prostředí, kde je až 100 vzdušná vlhkostglasroc h