Adfors Grant

ADFORS Grant

 

ADFORS CZ každoročně vypisuje tzv. ADFORS GRANT. Mohou se do něj přihlašovat projekty z okresů Svitavy, Ústí nad Orlicí, Znojmo a Moravský Krumlov, které spadají do některé z následujících oblastí – sociální, kulturní, ekologická a sport dětí a mládeže. Vzhledem k dlouhodobě vysoké popularitě sociálních projektů byl od roku 2018 změněn systém hlasování, a tím i rozdělování prostředků. Vybíráme totiž nově vítěze z každé oblasti, mezi které se v závodech Litomyšl a Hodonice rozdělí 250 000 Kč.

Za existenci ADFORS GRANTu od roku 2014 se u ADFORS ucházelo o podporu už 151 projektů. Dále se firma pravidelně účastní podzimní Burzy filantropie pořádané Koalicí nevládek Pardubicka, kde podporuje další zajímavé projekty z okolí.

adfors-grant-logo

JAN VÁNĚ

Pan Váně prodělal před dvěma lety mrtvici s vážnými mentálními i fyzickými následky. Aby mohl rehabilitovat a snížit tak následky své nemoci, potřebovala rodina vůz, ve kterém by mohli přepravovat invalidní vozík. Také díky našemu příspěvku se tento automobil podařilo pořídit.

ZARÁŽENÍ HORY V TASOVICÍCH

Obnovená tradice Zarážení hory
je starobylý vinařský obřad uzavření vinohradu, který je také společenskou akcí obce. V roce 2016 jsme obnovení této tradice podpořili v jihomoravských Tasovicích.

CHARITA SVITAVY

V rámci Burzy filantropie jsme podpořili denní centrum Charity Svitavy Světlanka, které využívají především senioři, ale také handicapovaní lidé ze Svitav. Za náš finanční příspěvek se charitě podařilo nakoupit obrovské množství materiálu pro ruční práce a tvoření, které klientům zpestřuje čas strávený v centru.

ZÁMEK BŘEŽANY

I mentálně a zdravotně handicapovaní by měli mít stejnou možnost užít si sportu jako my ostatní. Klientům Domova
pro osoby se zdravotním postižením Zámek Břežany jsme proto poskytli příspěvek na nákup kol a dvoukola pro jejich volnočasové a sportovní aktivity.

NOVÉ KÓJE V TJ JISKRA LITOMYŠL

Svou zkušenost popisuje hlavní trenér z Jiskry.