ADFORS GRANT – realizované projekty 2022

ADFORS GRANT – realizované projekty 2022

 

Jako každý rok je tu ADFORS GRANT nejen proto, aby pomohl finančně tam, kde je to potřeba, ale také, aby vykouzlil úsměv. V uplynulém roce jsme rozdali úsměv a finance hned 9 vítězným projektům.

Pojďme se podívat na pár z nich:

Neurorehabilitační pobyt pro Klárku

Klárka se narodila jako zdravé miminko, ale během jejího vývoje rodiče začali pozorovat, že nevyvíjí zájem o hračky, nezvládne se otočit ze zad na bříško a její pohled nefixuje. V 8 měsících ji byla zjištěna epilepsie a vrozená vývojová vada mozku. Tyto skutečnosti mají dopad jak na psychomotorický vývoj, tak na mentální vývoj Klárky. S tím je spojené také postižení zraku. Klárka má chvíle, kdy vidí dobře a chvíle, kdy nevidí vůbec.

Díky vítězství v Adfors grantu v kategorii sociální služby mohla Klárka absolvovat 2 týdenní intenzivní neurorehabilitační pobyt v ARCADA NeuroMedical Center s.r.o., díky kterému se  mohla posunout zase o kousíček dál ve svém vývoji.


Balančních prvky pro děti a dopravní hřiště

Loňský rok otevřel dveře i nové kategorii Obce, kdy obecní projekty mají možnost přihlásit se a usilovat o podporu. Na Litomyšlsku se přihlásilo 9 projektů, na Hodonicku 5. Všechny projekty měly svůj smysl - koupě stojanů na kola, výstavba altánu u rybníčka, zakoupení knih do nové knihovny, vybudování nerezové terénní skluzavky a další zajímavé projekty.

V Litomyšli vyhrál projekt obce Makov, který byl zaměřen na koupi balančních prvků pro děti, na Hodonicku pak projekt zakoupení jízdních kol pro dětské dopravní hřiště. 

Grant

Projekt Pohádkové Vánoce

Nedílnou součástí ADFORS GRANTU je samozřejmě kategorie kultura, do které jsou každý rok přihlašovány krásné projekty, které obohacují naše kulturní vyžití. Vítězem v této kategorii se stal Spolek pro obnovu tradic a jeho projekt Pohádkové Vánoce. Finanční podpora bude věnována na kulturní program, kde vystoupí zájmové kroužky, umělecké soubory i známí umělci. Součástí akce je i vánoční jarmark v podobě prezentace místních škol prostřednictvím stánků s drobnými rukodělnými výrobky dětí, hlásí se i místní řemeslníci a nabízí své výrobky. Program zahrnuje také dětské atrakce, ukázky lidových řemesel, živá zvířátka a projížďky s koňmi. Akce je tradičně zakončena rozsvícením vánočního stromu města a ohňostrojem.

Grant

Plavecký klub Litomyšl

Nesmíme zapomínat na kategorii sport, která je rovněž oblíbenou. Jsme rádi, že sportovní kategorie zahrnuje širokou škálu projektů od požárního sportu, přes run team, až po klasické sporty, jako je fotbal, hokej i plavání. Právě Plavecký klub Litomyšl zvítězil v roce 2022 a mohl nakoupit plavecké pomůcky, financovat plavecké soustředění a také mohl část finančních prostředků z Adfors Grantu použít na pronájem místního bazénu v Litomyšli. 
 

Grant

Naučná stezka ,,Okolo Velkého Košíře“

I ekologie si v našem Adfors Grantu najde místo. Naučná stezka ,,Okolo Velkého Košíře“ se díky němu dočkala svého prodloužení. Příjemná procházka kolem rybníka a cyklostezky je nyní obohacena o několik nových poučných zastávek.

Grant