Jakou stranou lepit parobrzdu ISOVER Vario?

Odpověď je jednoduchá. Parobrzda ISOVER Vario má dvě strany. Jedna je "lesklá", vypadá jak igelitová a je poznačena nápisem, načež druhá strana má na sobě tzv. rouno (chlupatá část), což ji umožňuje přichytit se k dřevěné konstrukci či ke svým komponentům, jež fungují na bázi suchého zipu.
Parobrzdu musíte pokládat vždy tak, aby šla k sobě spojit lepicí páskou, která zajistí vzduchotěsnost přesahů. Na rounové (chlupaté) části parobrzdy by tato systémová páska řádně nedržela a tak by nebyl splněn účel této parobrzdy = vzduchotěsnosti, proto se musí pokládat tak, abyste byli schopni její lesklou část slepit k sobě. V podstatě je jedno, jestli parobrzdu položíte lícem či naruby, ale musí se zde dodržet ona montáž vzájemného prolepení kvůli nutné vzduchotěsnosti.
Například u podhledů bude parobrzda ISOVER Vario lepena ze strany interiéru, tudíž lesklá část bude do strany interiéru. V případě zateplování půdy bude parobrzda Isover Vario lesklou částí směrem k půdě, jelikož zde je nutné ji lepit k dosažení vzduchotěsnosti.
Zhlédněte naše instruktážní video
Související produkty

ISOVER Vario KM Duplex UV
Speciální patentovaná parobrzda ISOVER Vario® KM Duplex UV je určena jako parotěsná vrstva do konstrukcí šikmých střech, stropů, podlah či stěn dřevostaveb. Díky svému unikátnímu složení zaručuje dynamické změny svých vlastnosti v závislosti na změnách vlhkosti vzduchu.
Podívejte se na další články, které by vás mohly zajímat
Fasáda, co dýchá? S materiály Weber bez problémů
Rádi byste zateplili polystyrenem, ale máte obavu ohledně horší prodyšnosti zateplovacího systému? Pro tento případ máme řešení v podobě příčně perforovaného fasádního polystyrenu v rámci certifikovaného zateplovacího systému ETICS weber therm clima E.
Spádování jednoplášťové ploché střechy pomocí polystyrenu (EPS) nebo minerální vlny
Spádování slouží k vytvoření spádu. Nejčastěji se jedná o postupný pokles tloušťky hydroizolační vrstvy ve směru odtoku ploché střechy.
Mohu použít sádrokartonové protipožární desky na obestavbu krbové vložky a komína?
Všechny sádrokartonové desky (včetně protipožární desky) a sádrovláknité desky Rigidur mají z důvodu vázané krystalické vody v sádrovém jádře max. limitní zatížení teplem.
Konstrukční detaily Isover
Stávající stav projektování klade čím dál více důraz na energetickou náročnost budov. A tak dřívější stav, kdy tepelné mosty a tepelné vazby nebyly vůbec řešeny a používala se všeobecná přirážka na tepelné vazby ve výši ∆Utb,j = 0,14 W/(m2*K), je již minulostí.
Systémové podkrokevní zateplení ISOVER Double Tram
Jedná se o systémovou skladbu minerální izolace, pěnového polystyrenu a výrobků řady ISOVER Vario®. Tento systém umožňuje podkrokevní zateplení bez tepelných mostů splňující požadavky i pro pasivní domy a domy s téměř nulovou spotřebou energie.
Zateplení vnitřních stropů a stěn minerální vlnou přímým lepením
V případě, že nároky na estetiku jsou nižší než v obytných částech, lze s úspěchem využít výrobky k vnitřnímu zateplení stropů a stěn minerální vlnou přímým lepením bez kotvení.
Vnitřní zateplení
Jak na vnitřní zateplení? Vnitřní zateplení obvodových stěn je vždy rizikové a složité. Před realizací je třeba provést projekt vnitřního zateplení zpracovaný specialistou na tepelnou ochranu budov.
V jakém případě je nutné použít impregnované desky?
Sádrokartonové desky do vlhkých prostor a jejich použití rozdělujeme dle předpokládané vlhkosti. Prostory máme rozděleny do kategorií A, B, C dle normy ČSN EN 13964. Nejčastějším dotazem je, jaký použít sádrokarton do koupelny.
Potřebujete nový nátěr na vaši fasádu?
Rozhodli jste se změnit vzhled fasády nebo se Vám vyskytly na fasádě řasy, mechy a lišejníky? Řešením jsou naše fasádní nátěry, které obsahují také biocidy.
Jaké jsou vnitřní nátěry v nabídce Weber?
Kromě nátěrů pro venkovní použití na fasádu naleznete v sortimentu Weber i nátěry pro vnitřní použití. Každý z interiérových nátěrů má odlišné vlastnosti a pro zjednodušení výběru je níže přehled výhod interiérových nátěrů Weber.