Isover

Jakou stranou lepit parobrzdu ISOVER Vario?

Isover Vario

 

Odpověď je jednoduchá. Parobrzda ISOVER Vario má dvě strany. Jedna je "lesklá", vypadá jak igelitová a je poznačena nápisem, načež druhá strana má na sobě tzv. rouno (chlupatá část), což ji umožňuje přichytit se k dřevěné konstrukci či ke svým komponentům, jež fungují na bázi suchého zipu.

Parobrzdu musíte pokládat vždy tak, aby šla k sobě spojit lepicí páskou, která zajistí vzduchotěsnost přesahů. Na rounové (chlupaté) části parobrzdy by tato systémová páska řádně nedržela a tak by nebyl splněn účel této parobrzdy = vzduchotěsnosti, proto se musí pokládat tak, abyste byli schopni její lesklou část slepit k sobě. V podstatě je jedno, jestli parobrzdu položíte lícem či naruby, ale musí se zde dodržet ona montáž vzájemného prolepení kvůli nutné vzduchotěsnosti.

Například u podhledů bude parobrzda ISOVER Vario lepena ze strany interiéru, tudíž lesklá část bude do strany interiéru. V případě zateplování půdy bude parobrzda Isover Vario lesklou částí směrem k půdě, jelikož zde je nutné ji lepit k dosažení vzduchotěsnosti.

Zhlédněte naše instruktážní video