Isover

Jak můžete řešit zateplení nevytápěné půdy?

Jak můžete řešit zateplení nevytápěné půdy?

 

S ohledem na blížící se zimní sezónu přemýšlí spousty uživatelů nad tím, jak ušetřit za náklady na vytápění. Jednou z možností úspory je zateplení nevytápěné půdy, které zvládne zákazník svépomocí. Při aplikaci systému zateplení nebude nutný jakýkoliv výrazný zásah do stávajících konstrukcí. A návratnost investice je poměrně rychlá.

1) Pochozí varianta

Pro zateplení nevytápěné půdy s možností uložení sezónních a jiných věcí (hmotnost až 300 kg/m2) byl vyvinut systém STEPcross. Jedná se o systém, který je tvořen z EPS trámů a křížů, mezi kterými je aplikována minerální izolace ISOVER UNI. Shora EPS trámů se aplikují montážní prkna, na která se ukotví OSB desky potřebné tloušťky. 

 

  1. pochozí-varianta-stepcrossZáklop OSB desek 22mm, případně fošen
  2. Výplňová minerální vata formát 600 × 1200 (ISOVER ORSIK, ISOVER UNI)
  3. ISOVER TRAM EPS + KŘÍŽ
  4. Montážní prkno (š. 100mm)
  5. Parozábrana ISOVER Vario KM DUPLEX UV

 

Více informací o systému ISOVER STEPcross

 

A jak na to? Zhlédněte montážní video

 

 

Potřebujete zpracovat kalkulaci či zjistit potřebné množství materiálu?

Nebojte se oslovit paní Milenu Skalskou Rejlovou:

Zaslat dotaz  
Zavolat  

2) Nepochozí varianta

V některých případech není s jakýmkoliv využitím půdy pro uložení věcí uvažováno, a proto není nutné zajistit pochůznost celého systému. V těchto případech doporučujeme pro izolaci půdy volit skelnou izolaci ISOVER Unirol Profi či ekonomičtější variantu ISOVER Domo Plus, kterou je ovšem nutné aplikovat ve větší tloušťce. Shora izolace se aplikuje pojistná (doplňková) folie – např. Tyvek Solid.

Parozábrana

U obou variant zateplení je nutné zabránit prostupu vodních par konstrukcí. K tomuto účelu slouží parozábrany a parobrzdy. Pro toto použití je optimální volit parobrzdu ISOVER Vario KM duplex UV včetně systémových pásek a tmelů pro spojování a napojovaní fólie.

 

isover-vario-km-duplex