Weber

Jak na podlahu v kotci pro psy

Jak na podlahu v kotci pro psy

 

Kotce pro psy nejsou jen záležitostí útulků, ale také soukromých zahrad či objektů střežených z bezpečnostních důvodů. Hlavními požadavky jsou omyvatelnost (hygiena) a mechanická odolnost.

Ať už rekonstruujete nebo stavíte kotec nový, je předpokladem snadné údržby a čištění rovný a hladký povrch. Nejlépe se rovinnosti dosahuje na betonových základních deskách. Jako finální povrchová úprava se použije epoxidová pryskyřice na podlahu.

Pokud rekonstruujeme původní betonové plochy, nejprve zjistíme soudržnost povrchu. Pokud se vrchní vrstva drolí, ať už lokálně nebo celoplošně, je nutné ji odstranit například otryskáním tlakovým čističem.

Nerovnosti je vhodné opravit hmotou weberbat opravná hmota (univerzální opravná hmota, pro tloušťky 1-20 mm, pochozí po 3 hodinách).

Z hlediska mechanické odolnosti, omyvatelnosti tlakovou vodou a odolnosti vůči povětrnostním vlivům je jako finální povrchová vrstva vhodný epoxidový nátěr.

Jako podkladní nátěr se aplikuje weberepox P102 (dvousložková, bezrozpouštědlová penetrační hmota; na suché betony a betony se zvýšenou vlhkostí).

V kotcích se vysoké zatížení nepředpokládá. Z toho důvodu stačí jako finální povrchová úprava weberepox P128:

  • dvousložková, bezrozpouštědlová, epoxidová pryskyřice pro povrchovou úpravu betonu a jiných soudržných podkladů
  • velmi dobrá otěruvzdornost, odolnost vůči chemikáliím, velmi dobré mechanické vlastnosti
  • dvousložková, bezrozpouštědlová, epoxidová pryskyřice pro povrchovou úpravu betonu a jiných soudržných podkladů
  • dostupný v různých odstínech RAL