Přidáno 7. Říjen, 2019
Tato patentovaná technologie společnosti Rigips dokáže snížit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 % a to po dobu delší než 50 let.


Dle laboratorních zkoušek dochází ke snížení formaldehydu při aplikování sádrokartonové desky v doporučeném poměru 1 m² na 1 m³ vzduchu.

 

Formaldehyd je bezbarvý plyn s pronikavým zápachem, který je obsažen např.: v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři, atd. Ve vyšších koncentracích může být zdraví škodlivý a způsobovat bolesti hlavy, podráždění očí, zhoršení alergií atd.)

Finální povrchová úprava desek: Většina akrylátových disperzních nátěrů, které standardně doporučujeme na úpravu SDK desek, je vhodná, nicméně ne všechny. Při výběru interiérové malby by se v tomto případě měli volit výrobky, které jsou vysoce paropropustné. Tuto vlastnost lze u výrobce ověřit tak, že si vyžádáte hodnotu ekvivalentní difuzní tloušťky sd, která by v tomto případě neměla přesáhnout hodnotu 0,07 m. Ze sortimentu Rigips můžete volit např. barvu AirMal (sd=0,02 m), popřípadě se můžete obrátit na jiného ověřeného výrobce interiérových barev.

https://www.rigips.cz/produkty/airmal/

V případě dotazů kontaktujte naše Centrum obchodní a technické podpory.

Ohodnoťte náš článek