Přidáno 7. Říjen, 2019
Tato patentovaná technologie společnosti Rigips dokáže snížit během několika dní koncentraci formaldehydu v místnosti o více jak 70 % a to po dobu delší než 50 let.


Dle laboratorních zkoušek dochází ke snížení formaldehydu při aplikování sádrokartonové desky v doporučeném poměru 1 m² na 1 m³ vzduchu.

 

Formaldehyd je bezbarvý plyn s pronikavým zápachem, který je obsažen např.: v nátěrech, nábytku, kobercích, lepidlech, osvěžovačích vzduchu, cigaretovém kouři, atd. Ve vyšších koncentracích může být zdraví škodlivý a způsobovat bolesti hlavy, podráždění očí, zhoršení alergií atd.).

Sádrokartonové desky, které je možné vyrobit s přidanou technologií Activ´Air®:
•    Stavební deska RB (A) Activ‘Air®
•    Modrá akustická protipožární deska MA (DF) Activ’Air®
•    Impregnovaná deska RBI (H2) Activ’Air®
•    Protipožární deska RF (DF) Activ´Air®
•    Protipožární impregnovaná deska RFI (DFH2) Activ´Air®
•    Sádrokartonová konstrukční deska RigiStabil (DFRIEH2) Activ´Air®
•    Akustické sádrokartonové desky Gyptone BIG Activ´Air®
•    Akustické sádrokartonové desky Rigiton Activ´Air®
•    Sádrokartonové stropní kazety Gyptone Activ´Air®
•    Sádrokartonové stropní lamely Gyptone Activ´Air®

Konstrukci je také možné doplnit o izolační materiál s minimálním stopovým množstvím formaldehydu Isover EVO. Izolační role jsou vyrobené s použitím skelné vlny ISOVER 4+. Vytvořená minerální vlákna se v rámci výrobní linky zpracují do finálního tvaru pásu. Izolace je vyrobená v Itálii z min. 80% recyklovaného skla a s použitím exkluzivního, patentovaného pojiva, které zajišťuje maximální kvalitu vzduchu v místnosti. Izolace je ekologicky a hygienicky nezávadná a odolná vůči plísním, houbám a dřevokaznému hmyzu.

Finální povrchová úprava desek: Většina akrylátových disperzních nátěrů, které standardně doporučujeme na úpravu SDK desek, je vhodná, nicméně ne všechny. Při výběru interiérové malby by se v tomto případě měli volit výrobky, které jsou vysoce paropropustné. Tuto vlastnost lze u výrobce ověřit tak, že si vyžádáte hodnotu ekvivalentní difuzní tloušťky sd, která by v tomto případě neměla přesáhnout hodnotu 0,07 m. Ze sortimentu Rigips a Weber můžete volit např. barvu AirMal (barva na sádrokarton), (sd = 0,02 m), popřípadě se můžete obrátit na jiného ověřeného výrobce interiérových barev.

Jestliže budete mít doplňující dotazy, kontaktujte naše Centrum technické a obchodní podpory

Jednotlivé materiály jsou k dispozici u smluvních distributorů Rigips, Isover a Weber