Isover

Plovoucí podlaha ISOVER - kročejová vrstva

Plovoucí podlaha ISOVER - kročejová vrstva

 

Pojem „Plovoucí podlaha“ znamená, že podlaha není pevně spojená s podkladem ani s vertikálními konstrukcemi v místnosti. Od nosného základu je oddělena pružným materiálem, který způsobuje tzv. „plavání“. Hlavní důraz je kladen na akustiku. Tento typ podlah je doporučen do bytových domů i do kanceláří, kde užitné zatížení nepřesáhne míru 5 kN/m2 (500 kg/m2).

Rozdělujeme 2 základní typy:

1) Těžká plovoucí podlaha

Roznášecí deska je tvořena vyztuženým betonem o min. tl. 50 mm, či anhydritem s min. tl. 40 mm. Jedná se o mokrý proces výroby, kde je třeba izolaci chránit před vlhkostí z betonu či anhydritu. Nejčastěji se používá PE fólie.

 

Výhody:
  • dobré akustické parametry vzduchové i kročejové neprůzvučnosti,
  • mechanická odolnost,
  • a možnost akumulovat teplo.

Doporučená doba skladování je max. 6 měsíců od dodání.

 

Jako kročejovou izolaci do těžkých plovoucích podlah lze použít:

 

2) Lehká plovoucí podlaha

Roznášecí deska je tvořena deskovou konstrukcí divize Rigips, např. sádrovláknitou deskou Rigidur, nebo sádrokartonovou deskou Rigistabil. Možné je i použití jedné či dvou vrstev křížem položených a spojených OSB desek.

 

Výhody:
  • nízká hmotnost,
  • rychlost provedení,
  • možnosti menší tloušťky podlahy.

 

Jako kročejovou izolaci do lehkých plovoucích podlah lze použít pevné a přesně broušené desky z minerální izolace:

 

U obou typů podlah nesmíme zapomínat na podlahové pásky ISOVER N/PP, které jsou nedílnou součástí systému akustických plovoucích podlah. Pásky ISOVER N/PP umožňují diletovat roznášecí desku od svislých stěn a doplňují kročejovou izolaci.

Dále je nutné si uvědomit, že se kročejová izolace pokládá pouze v malých tloušťkách (10 – 50 mm) a neslouží přímo jako tepelná izolace podlahy. K zateplení podlahy jsou určeny jiné materiály - jak z minerální vlny, tak z polystyrenu.